“Ти вибив одних орків з Протасового Яру ще до війни”: кияни про загиблого Романа Ратушного

Автор: Любава Лисичкіна
21:14 14.06

Роман Ратушний загинув 9 червня під час виконання бойового завдання під Ізюмом. Ратушний боронив Київ з перший днів повномасшабного вторгнення.

“Ти вибив одних орків з Протасового Яру ще до війни”: кияни про загиблого Романа Ратушного

Роман Ратушний був душею багатьох організацій, мав безліч знайомих і друзів, які до сьогодні не можуть повірити в те, що він загинув на війні. Про нього з неймовірним теплом згадують київські активісти та відомі журналісти. І зауважують одне – він був надзвичайно людяним.

Юрій Бутусов,  головний редактор Цензор.НЕТ :  

“Він не був жертвою війни, маленьким хлопчиком. Він долав щоденні загрози та труднощі, оскільки в нього дуже доросла воля, мотивація, і тому що він обрав шлях Воїна. І він у 25 років віддав своє життя за усіх нас, як великий Українець” 

Активісти з громадської організації “Захистимо Протасів яр”: 

“Ромчик був кращим з нас, відчайдухом, який завжди був першим в будь-якому бою і ніколи не проявляв страху. Так сталося, що в його останньому бою він був в розвіддозорі в складі бойової групи і загинув під час виконання бойового завдання”.

Масі Найем, захисник та адвокат:

“Я в це не хочу вірити. Він завжди був дуже молодим і світлим. Для мене він живий. Дякую тобі за мою можливість жити”.

Ольга Айвазовська, активістка, голова “Опори”:

“Наше життя перетворюєтесь на нитку повідомлень про загибель хороших, світлих та пасіонарних… Подивіться на Роман Ратушний, прочитайте, що про нього пишуть інші і вам стане зрозуміло, що саме такі повинні бути лідерами, провідниками та жити, а не помирати заради України”.

Єгор Чечеринда, журналіст, телеведучий:

“Роман Ратушний. Світлий, ідейний, безкомпромісний, товариський… Спочивай з миром, друже! Рік тому я зняв міні-фільм про боротьбу Романа та його колег проти незаконної забудови Протасового яру у Києві..

Роман сидів під домашнім арештом за участь в акції протесту під стінами Офісу Президента на підтримку засудженого Сергія Стерненка… Роману оголосили підозру… За побиті шибки ОП Ратушному “світило” до 7 років ув’язнення… а потім – почалася війна…”
 
Віталій Селик,  голова Ради з урбаністики Києва:
  
 
Ігор Луценко, екснардеп таактивіст проти хаотичної забудови:   

“Рома загинув. Знав його майже з дитинства. На моїх очах він став сильним захисником Києва. Боровся проти незаконних забудов по-справжньому, з ризиком для життя і без жодних компромісів. Так, як власне і треба. І виборов Протасів яр. Коли росіяни прийшли під Київ, він, звісно, взяв зброю”.

Як відомо, відомий київський екоактивіст Роман Ратушний загинув під час бойового виходу, потрапивши у засідку ворога на Харківщині. Його тіло не могли забрати кілька діб.

Великий Київ у Google News

підписатися