“Ти це зі смітника дістав?” – Рибчинський про невдалу співпрацю з автором хітів Пугачьової

Автор: Любава Лисичкіна
22:46 24.05

Музиканти потоваришували ще під час конкурсів у Москві. Тоді обидва вони лише набирали популярності.

“Ти це зі смітника дістав?” – Рибчинський про невдалу співпрацю з автором хітів Пугачьової
Світлодіодне освітлення

Про це поет, автор хітів, народний артист України Юрій Рибчинський  розповів в інтерв’ю.

За словами Рибчинського, він ніколи не мав бажання писати тексти до пісень Паулса бо відчував, що пропонований матеріал композитора не буде мати успіху. Саме це є причиною відсутності хітів у співпраці з відомим латиським композитором.

“Я з ним почав дружити, коли його ніхто не знав. Ми дружили багато років, мали одну компанію в Москві. Але те, що він пропонував з музики, я нічого не писав, бо мені не подобалося. Він цілий цикл запропонував мені для Валєри Леонтьєва. Я йому сказав: “Ти це зі смітника дістав? Де такі мелодії для шлягерів?”. Добре, що він не образився. Який би композитор мені не пропонував музику, якщо мені не подобається, я писати не буду. Так я нічого й не писав”, – розповів Юрій Євгенович.

Довідково:

 Рибчинський  – відомий український поет, драматург, сценарист, один із засновників сучасної української естрадної пісні.

Автор текстів до пісень композиторів: Володимира Івасюка («Кленовий вогонь», «У долі своя весна»), Ігоря Поклада («Осіння пісня», «Дикі гуси», «Чарівна скрипка», «Тече вода», «Зелен-клен»), Ігоря Шамо («Три поради»), Миколи Мозгового («Минає день», «Знов я у гори йду»), Геннадія Татарченка («Віват, король…»), Павла Зіброва («Хрещатик») та багатьох інших. Автор лібрето «Пізня середа» (1975),  рок-опери «Біла ворона. Жанна д’Арк» (1991), опери «Біла ґвардія». У 2007 відбулася прем’єра рок-опери «Парфумер», лібрето до якої написав Юрій Рибчинський. 

Паулса  по праву називають родоначальником естрадної музики Латвії, завдяки якому «легкий» жанр перетворився на серйозне мистецтво. Почесний доктор Латвійської академії наук, лицар 1 класу королівського ордена Полярної Зірки, Командор ордена Трьох зірок, Народний артист та Заслужений діяч мистецтв Латвії. Автор музики до таких пісень як  «Маестро», «Миллион алых роз», «Эй вы там, наверху», «Вернисаж», «Делу — время», «Скрипач на крыше», «Старинные часы»… 

Автор  музики для таких стрічок, як «Слуги диявола», «Стріли Робін Гуда», до яких згодом додадуться «Довга дорога в дюнах», «Подвійний капкан», «Як стати зіркою» тощо — загалом понад 20 фільмів. 

Відомо,  на Солом’янці відкрили ексклюзивний ігровий майданчик-куб, привезений з Лапландії. 

Великий Київ у Google News

підписатися