Творчість нового формату. Київ приймає першу Бієннале цифрового та медіа мистецтва

Автор: Галина Ворона
19:08 17.10

У Києві відкрилася перша Українська бієнале цифрового та медіа мистецтва, на якій демонструються інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR та NFT-експонати відомих художників з 15 країн світу.

Творчість нового формату. Київ приймає першу Бієннале цифрового та медіа мистецтва

Про це повідомляється на Facebook-сторінці мистецького простору Artarea (Київ, вул. Софіївська, 11-15), де відбувається захід.

Представлені на бієннале експонати виконані у різних техніках та з використанням найцікавіших технологій:

  • нові формати традиційного образотворчого мистецтва (графіка, скульптура, живопис);
  • поєднання візуального, аудіального та віртуального підходів;
  • VR-інсталяції з ефектом присутності;
  • об’єкти найсучаснішого цифрового NFT-мистецтва;
  • інсталяції, головною частиною яких стає сам відвідувач
  • безліч інших цікавих рішень від митців сьогодення!

Кияни і гості міста можуть впродовж двох тижнів стати свідками живих аудіовізуальних перфомансів, присвячених зовнішній і внутрішній свободі особистості, а також відвідати виступи артистів, лекції, презентації проєктів та відкриті діалоги з провідними культурними діячами.

Головна тема бієнале – “30 років Свободи”. Вона покликана осмислити стан незалежності українців та феномен свободи людини в еру постковіду через сучасні діджитальні форми мистецтва. Ми прагнемо презентувати погляд на ці питання зсередини (з України) та ззовні (в Україну) через залучення прогресивних іноземних митців, співкуратора з Європи, створення інтернаціональної програми та серії лекцій із міжнародними спікерами», – розповів виданню “Укрінформ” куратор виставки, український митець Валерій Коршунов, який є автором медіа-скульптури “Київський кит“, діджитал скульптури “Чорнобильське сяйво”, медіа-барельєфу “Прометей”, проєктів Звуки Чорнобиля, медіа-виставки ARTEFACT, проєкту “Український медіаарт на Burning Man”.

Бієнале проходить за підтримки Українського культурного фонду, посольства Іспанії в Україні та Іспанської Агенції з розвитку (AECID). Роботи українських митців обирались за допомогою відкритого конкурсу. За його результатами було відібрано понад 10 експонатів.

Відвідати виставку можна до 30 жовтня, з 12:00 до 20:00. Вхід на всі заходи вільний за умови попереднього запису.

Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Читайте також: У центрі Києва розпочалась виставка військової техніки – перші фото

Великий Київ у Google News

підписатися