Про це йдеться в Угоді в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги, яку підписано між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Турецьким Агентством зі співробітництва та координації (TІKA).
«Зараз, у складний для вас час, ми з вами. І перебування разом із вами сьогодні в одній кімнаті є свідченням готовності надати допомогу. Ми хочемо й надалі розвивати тюркологію у КНУ. Ми з вами в цю зиму. І якнайшвидше допоможемо відремонтувати авдиторії та кафедру тюркології, що постраждали через ракетний удар цієї осені» – заявив Посол Турецької Республіки в Україні Й.В. пан Ягмур Ахмет Гюльдере .
Під час візиту турецька делегація відвідала пошкоджений корпус ННІ філології, де оглянула приміщення кафедри тюркології, Турецького центру інформації та досліджень та Центру кримськотатарської мови та літератури. Там же відбулося офіційне підписання Угоди.
Як відомо, 10 жовтня 2022 року Університет було пошкоджено внаслідок ракетного удару. Постраждалих немає, але будівлі університету – Головний корпус, Наукова бібліотека імені М. Максимовича, Навчально-науковий інститут філології, хімічний факультет, будівлі Ботанічного саду імені О. Фоміна – потребують ремонту. У приміщеннях немає вікон, пошкоджено двері, стелю та стіни.
Нагадаємо, 10 жовтня у Києві вранці пролунали кілька вибухів у Шевченківському і Солом’янському районах. Під час обстрілу центру столиці загинув кіберполіцейський, а також лікарка “Охматдиту” і працівниця “Укртелекому”. Згодом стало відомо, що 3 000 квадратних метрів вікон лишилися без скла.
Навчальний заклад замовив експертну оцінку завданих збитків, тому остаточна сума втрат вираховується. Постраждали червоний навчальний корпус, приміщення Навчально-наукового інституту філології, Наукової бібліотеки імені М. Максимовича і частково – хімічного факультету КНУ. Наразі вирішено, що пошкоджені під час обстрілів вікна будівлі університету Шевченка відновлять коштом держави