Тур задля протидії російській пропаганді: робочу версію стрічки “Буча” переглянули у восьми містах Америки

Автор: Оксана Тупальська
17:22 29.02

Аби нагадати американцям про жахливу трагедію та війну в Україні, а також заохотити надалі допомагати в боротьбі з агресором, фільм “Буча” показали у містах США. Після перегляду відбувалися панельні дискусії та обмін враженнями.

Тур задля протидії російській пропаганді: робочу версію стрічки “Буча” переглянули у восьми містах Америки
Світлодіодне освітлення

Закриті покази відбулись у восьми містах Америки:

  • у Вашингтоні в Українському домі,
  • у  Нью-Йорку в Колумбійському університеті, Українському інституті Америки та Harvard Club,
  • у Лос-Анджелесі в Українському культурному центрі,
  • в Солт-Лейк-Сіті під час Sundance Film Festival,
  • у Нью-Джерсі в Cambridge Club House,
  • у Філадельфії,
  • Сан-Дієго,
  • Бостоні.

Кіно – це один з потужних інструментів донесення меседжів світу. Якщо хтось думає, що всі у Європі, США знають достеменно, що у нас відбувалось, і вірять тільки нам, то на жаль, він глибоко помиляється. Росіяни вже зняли і показують пропагандистські стрічки “Азовсталь. Освобождение” та “Свидетель” зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російських фільмів та прийме їх наративи. Ми маємо доносити істину!, – сказав Олександр Щур, автор сценарію та продюсер фільму “БУЧА”.

Фільм “БУЧА” – художня драма на реальних подіях. Головний герой – іноземець, що  вирішив боротися зі злом у країні, яка стала для нього домом. 

Сюжет кінострічки розповідає про те, що сталося під час російської окупації на Київщині – у містах Буча, Ворзель та Гостомель у лютому-березні 2022 року. Фільм розповідає про порятунок місцевих жителів Костянтином Гудаускас – громадянином Казахстану, який отримав притулок в Україні та проживав в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації.

Читайте також: Громадянин Казахстану на службі українцям: волонтер вивіз сотні людей під час окупації Київщини “як родичів”

Головні ролі у фільмі “БУЧА” зіграли відомий польський актор театру і кіно Цезарій Лукашевич (Cezary Lukaszewicz) та зірка українського кіно В’ячеслав Довженко.

Фільм “БУЧА” був знятий на гроші приватних інвесторів без залучення державних коштів. Премʼєра стрічки в Україні відбудеться у вересні цього року.

Серед глядачів були  американський дипломат Вільям Тейлор, правозахисниця та письменниця Мітці Пердью, Президент Українського інституту Америки Кеті Наливайко, представники Інституту Миру, кінорежисер Роб Нільссон (“Північне сяйво”), американський композитор та володар трьох номінацій Еммі та номінації Ґреммі Вільям Голдштейн, керівний директор Techstars, також відомий як провідний бізнес-ангел Семен Дукач, американські конгресмени, представники бізнесу, місцевих відомств та широкої громадськості, які протягом двох років підтримували Україну у боротьбі з агресором і продовжують висловлювати свою підтримку.

Я маю сказати, що я бачила його раніше, і ви будете вражені. Ви сидітимете на краєчку свого сидіння, і, ймовірно, ніколи не забудете багато сцен із цього фільму”, – сказала перед одним з показів Президент Українського інституту Америки Кеті Наливайко.

“Немає нічого важливішого на нашому заході, ніж заохочення людей до того, щоб вони висловлювали свою підтримку Україні”, сказав Вільям Тейлор американський дипломат, 6-й Надзвичайний і повноважний посол США в Україні, тимчасовий повірений у справах США в Україні.

Неабияку зацікавленість покази стрічки “БУЧА” викликали у американських медіа: CNN, Forbes, TIME, New York Times, Vox, Financial Times, Daily Mail, Newsmax, USA Today, WSJ, Foreign policy, журналісти та кореспонденти яких були присутні на заходах.

Крім того, були проведені благодійні аукціони, на яких були представлені ексклюзивні предмети, подаровані ГУР МО України та волонтером “Зампотех”, лотів від командування ЗСУ та інших артефактів війни зі збором коштів для українських військових.

На заходах були присутні поранені українські військові, які перебувають у США, отримуючи медичну допомогу з протезування кінцівок та на реабілітації. 

Великий Київ у Google News

підписатися