Трирівневий захист об’єктів енергетики – як захищають споживачів від знеструмлення через російські обстріли

Автор: Оксана Тупальська
17:53 20.11

Енергооб’єкти країни мають трирівневий захист від російських обстрілів. Це допомагає зберігати цілісною інфраструктуру та освітленими населені пункти.

Трирівневий захист об’єктів енергетики – як захищають споживачів від знеструмлення через російські обстріли
оренда квартири Київ

Впродовж літа та осені, як і обіцяли навесні, на трансформаторних підстанціях звели захисні стіни з бетонних блоків, які оберігають від обстрілів. А від уламків ракет та дронів захищають циліндри, наповнені камінням та піском.

Також енергетики в теплу пору року облаштували трирівневі системи захисту: 

  • перша – оберігає від прямого влучання дронів,
  • друга містить комбінований захист від ракет та шахедів,
  • третя – захищає від дії ударної хвилі, якщо влучання відбувається поруч з об’єктом енергетичної інфраструктури. 

19 листопада ДП «НАЕК «Енергоатом» підключив після планового ремонту 9-й блок АЕС на території, підконтрольній Україні. Таким чином, задіято тепер усі можливі потужності атомної енергетики країни. 

«Ми обіцяли завершити ремонтну кампанію і до початку холодів підключити до мережі всі наявні енергоблоки. Сьогодні з гордістю повідомляю, що ми це зробили. Протягом останніх місяців енергоблоки перевантажили свіжим ядерним паливом і провели планові ремонти для їх ефективної роботи впродовж осінньо-зимового періоду», – зазначив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

АЕС працюють на повній потужності, виробляючи понад половину всієї електроенергії України. 

powerukraine

Перед настанням морозів депутати всіх фракцій парламенту проінспектували Рівненську АЕС, де розташовані 6 енергоблоків. А також у вересні відбулася перевірка роботи Хмельницької АЕС – 3-го та 4-го енергоблоків. 

Під час візиту повідомили, що в межах підготовки до осінньо-зимового періоду2023-2024 рр. Енергоатом загалом в Україні виконав 480 підготовчих заходів, що складає 100% запланованого. Впоралися з ремонтними роботами на 56 діб раніше запланованого. Це дозволило виробити ще 1,183 млрд кВт-год електроенергії.

“Атомники докладають максимум зусиль для успішного проходження опалювального сезону, гарантують наявність електроенергії в кожному будинку кожного українця та забезпечують ядерну і радіаційну безпеку», – сказав Петро Котін.

Цієї осені проводилися протиаварійні тренування співробітників атомних станцій та відпрацьовували алгоритми дій в разі небезпеки. 

Нагадаємо, у перші дні листопада в Міненерго повідомляли, що застосовувати графіки обмежень електроенергії поки не планують.  

Великий Київ у Google News

підписатися