Тримаємо кулаки: киянам через суд хочуть повернути гектар парку Малишка

19:49 14.12.2020

Київська міська прокуратура через суд вимагає повернути киянам земельні ділянки загальною площею майже 1 га та вартістю 47 млн грн на території парку ім. Андрія Малишка у Дніпровському районі. Підготовче судове засідання за цим позовом призначено на 21 січня 2021 року.

Тримаємо кулаки: киянам через суд хочуть повернути гектар парку Малишка

Як повідомляє пресслужба прокуратури Києва, земельні ділянки лісового фонду незаконно вибули з комунальної власності та перебували на праві власності у різних юридичних осіб з цільовим призначенням, зокрема, для будівництва та експлуатації торговельно-офісного та розважального призначення, паркінгу, супутньої інфраструктури.

У травні 2020 року власник земельних ділянок отримав дозвіл на виконання будівельних робіт та звів навколо земель паркан, що викликало значний резонанс серед мешканців міста.

Зважаючи на те, що законодавство України обмежує набуття у приватну власність земель лісогосподарського призначення, а забудова вказаної категорії земель взагалі не передбачена законом Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовом про повернення земельних ділянок та скасування державної реєстрації прав на них за товариством”, – пояснили у прокуратурі.

Такж зазначається, що разом з тим даний позов спрямований на захист конституційних прав мешканців міста Києва на безпечне довкілля, не погіршення екологічної ситуації у столиці та недопущення забудови земельних ділянок лісогосподарського призначення.

Підготовче судове засідання за позовом прокуратури призначено на 21 січня 2021 року.

Нагадаємо, влітку цього року частину парку Малишка огородили будівельним парканом. Влада міста тоді розповіла, що ділянку, яку огородили, продали у приватну власність ще у 2009-му, і готові викупити назад для розширення парку Малишка.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...