Три молодіжні стартапи представлятимуть Україну на «Viva Technology 2025»

Три стартапи, резиденти «Ukrainian Future», зможуть долучитися до технологічної виставки-конференції «Viva Technology 2025» та зробити перший крок у глобальне стартап-середовище.

Про це повідомили в Малій академії наук України.

4 квітня відбувся щорічний пітч стартапів «UF Spring Pitch Competition 2025», що є частиною річної програми з управління інноваційними проєктами «UF Incubation». Це важливий етап підготовки молодіжних стартап-проєктів, який дозволяє командам відпрацювати навички пітчу перед потенційними інвесторами, протестувати свою ідею та отримати фідбек від експертів галузі, які ввійшли до складу журі.

Конкурсний відбір учасників програми з управління інноваційними проєктами «UF Incubation» для участі в міжнародному конкурсі-конференції стартапів «Viva Technology 2025» проходив у змішаному форматі. До нього долучилися 13 стартап-команд, що працюють у різних технологічних напрямах: від штучного інтелекту до альтернативної енергетики:

  1. «WITERoK» (безлопатевий вітрогенератор).
  2. «Loupe» (система для швидкого пошуку в закритій екосистемі фахівців та партнерів, відповідно до заданих параметрів).
  3. «OUTEX» (застосунок для спорту та реабілітації, в якому ШІ корегує виконання вправ).
  4. «NeuraPlanner» (ШІ-планувальник, який адаптує завдання відповідно до потреб користувача, допомагає долати прокрастинацію та покращувати продуктивність).
  5. «EcoMind» (пристрій для сортування відходів з використанням нейронної мережі).
  6. «Tari» (мобільний застосунок на основі ШІ для виявлення фейкового контенту).
  7. «BIOSENSUM» (біофільтр для очищення води від промислових відходів).
  8. «iLea» (ШІ-стиліст у форматі мобільного застосунку, що аналізує гардероб, створює персоналізовані образи та допомагає раціонально купувати нові речі).
  9. «ConnectAbility» (застосунок на основі ШІ, що перекладає із жестової мови та навчає цієї мови).
  10. «FWD» (вебсервіс для генерації документів з метою фіксації збитків унаслідок пошкодження нерухомого майна).
  11. «SAYVO» (мобільна гра для ментальної підтримки дітей, постраждалих від війни).
  12. «Verba» (застосунок на основі ШІ для сортування сміття із вбудованою програмою заохочення).
  13. «DIAGRASP» (система трансформації текстової інформації в структуровані дані із заданим форматом візуалізації).

До складу журі ввійшли успішні підприємці, бізнес-ментори з досвідом розбудови бізнесу з нуля: Віталій Якушев, генеральний директор консалтингової компанії з кібербезпеки «10Guards»; Олег Дмитриченко, директор з виробництва ТОВ «3D Метал Тех», та Ірина Бистрова, керівниця бізнес-інкубатору «Ukrainian Future», стартап-менторка.

Перемогу в «UF Spring Pitch Competition 2025» здобули три команди:

  1. «ConnectAbility»;
  2. «EcoMind»;
  3. «OUTEX».

«Я не кажу, що це переможці. Це команди, які сьогодні презентували свої ідеї трошки краще за інших. Усі ваші ідеї круті, але ідея — це 5 % успіху, її треба якісно презентувати й реалізувати. Цей пітч підготував вас до виступів перед іншою аудиторією. Ви повинні розуміти тих, до кого говорите. Готуючи презентації, ви говорите до людей, які мислять грошима. Ваша ідея може бути супер, але якщо ви її не перетворите на цифри, грошей вам не дадуть», — зазначив під час нагородження переможців голова журі, генеральний директор консалтингової компанії з кібербезпеки Віталій Якушев.

Усі три команди отримали ваучери європейських стартап-івентів, де матимуть нагоду заявити про себе глобальній стартап-спільноті та зробити важливий крок до формування власного бренду й свого стартапу.

«Ukrainian Future” створює для молодих підприємців умови, необхідні для старту та подальшого зростання проєкту. А формат пітчингу не лише дає можливість отримати експертну оцінку та професійні рекомендації, а й формує досвід комунікації з аудиторією для досягнення поставлених цілей», — зазначила Ірина Бистрова, керівниця бізнес-інкубатору «Ukrainian Future».

До слова, команда КПІ перемогла у масштабних змаганнях з кібербезпеки.