На Байковому кладовищі впала частина старовинної огорожі (ФОТО)

Автор: Володимир Хлєбников
12:24 05.08.2022

Старовинна цегляна огорожа навколо Байкового кладовища в Києві активно руйнується. Замість відновлення, комунальники просто “підперли” її дошками.

На Байковому кладовищі впала частина старовинної огорожі (ФОТО)
оренда квартири Київ

В аварійному стані огорожі, яку раніше визнали нещодавно виявленим об’єктом культурної спадщини, переконався кореспондент “ВК“.

Як відомо, у серпні 2019 року Департамент охорони культурної спадщини заборонив Ритуальній службі спеціалізованого комунального підприємства проводити будь-які роботи на території Байкового кладовища, які суперечать вимогам Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Комплекс Байкове кладовище має статус пам’ятки національного значення. Огорожа є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини. Департаментом підготовлено відповідний припис про заборону робіт з огорожею до надання на розгляд науково-проєктної документації в установленому порядку», – наголосив тоді директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Втім, статус об’єкта культурної спадщини не захищає унікальну цегляну огорожу від руйнування. 

Так, секції огорожі в багатьох місцях небезпечно нахилилися та потріскалися. В якості “підпору” комунальники використовують дерев’яні щити або прості дошки.

Такий “захист”, як можна побачити на фото, не допомагає:

Фактично нинішній стан огорожі кладовища на вулиці Байковій створює реальну небезпеку для перехожих.

Нагадаємо, влітку 2019 року депутат Київради Ольга Балицька вимагала скасувати тендер на заміну  огорожі Байкового кладовища на плитку. Тоді ж стало відомо, що на кладовищі планують розібрати цегляну огорожу. Відповідний тендер на ProZorro оголосила комунальна ритуальна служба.

Читайте також: Загроза зсувів: на схилі Байкової гори невідомі насипали купи ґрунту (ФОТО)

За тендерною документацією, підрядник повинен розібрати цегляні стіни навколо кладовища, а також замінити асфальтні доріжки та тротуари. У додатку до тендеру вказана клінкерна плитка Cerrad Burgund, яка схожа на цеглу.

Додамо, що згідно із приписом про заборону ремонтних робіт на кладовищі Ритуальна служба мала протягом 10 днів надати на розгляд Департаменту КМДА науково-проєктну документацію на проведення невідкладних реставраційно-відновлюваних робіт огорожі, а також передати  документацію на проведені роботи із заміни частини огорожі.

Здається, комунальники вирішили почекати, коли огорожа впаде сама… До речі, саме за цією червоною стіною знаходиться, зокрема, могила поетеси Лесі Українки.

Дивіться також: Байкове кладовище – 20 вражаючих фото та 10 питань для роздумів про життя і смерть

Великий Київ у Google News

підписатися