Трійця 2023 року: історія та традиції Зелених свят

09:48 04.06.2023

Сьогодні, 4 червня, святкується одне з двонадесятих церковних свят — День святої Трійці.

Трійця 2023 року:  історія та традиції Зелених свят

Трійця 2023: дата свята

День Святої Трійці святкують на 50-й день після Великодня — відповідно цьогоріч свято припадає на 4 червня. У народі Трійцю називають Зелені святки.

Історія свята

За Новим Завітом, у день П’ятидесятниці, після піднесення Ісуса на небеса, його учні зібралися разом у верхній кімнаті, щоб молитися і чекати на обіцяне пришестя Святого Духу.

Раптом він зійшов на них у вигляді вогненних язиків і наповнив кожного з присутніх. Цей момент символізував початок нової ери християнства і дозволяв учням Ісуса говорити різними мовами, щоб проповідувати Євангеліє всім народам світу.

Після приходу Святого Духа апостол Петро став перед натовпом людей і проповідував про Христа та Його спасіння. Біблійний текст каже, що того дня майже три тисячі людей прийняли віру в Христа та прийняли хрещення.

З того часу П’ятидесятниця стала одним з основних свят християнського календаря.

Трійця уособлює єдність Бога у трьох іпостасях: Отця, Сина та Святого Духу.

Традиції на Трійцю

Головним звичаєм цього дня вважається прикраса житла зеленню та травами — лепехою, звідки й назва “Зелені святки”. Крім лепехи, окрасою будинку можуть бути і любисток, чебрець, полин. А біля ікон вішають свіжоскошену м’яту та гілки берези.

За кілька днів до Трійці потрібно було прибрати весь будинок, викинути зайве.

У ніч на Трійцю в церквах проводили вечірню, читали молитви про силу Святого Духу і згадували, як він зійшов на апостолів. У цей день відзначається день народження Церкви Христової.

Що не можна робити на Трійцю:

  • прибирати у будинку та працювати;
  • в’язати та шити;
  • сваритися та лаятися;
  • злословити;
  • ходити в ліс та рубати дрова;
  • ходити на полювання.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин