Трійця 2021: сила троїцьких освячених трав, молитва, яку можна читати вдома

Автор: Любава Лисичкіна
20:45 19.06.2021

Однією з головних традицій цього дня є збір і освячення в храмі букета з ароматних трав, а також прикрашання дому зеленими гілками. Якщо ж можливості відвідати церкву немає, прочитайте молитву.

Трійця 2021: сила троїцьких освячених трав, молитва, яку можна читати вдома

 20 червня православні віряни святкують Трійцю. Однією з головних традицій цього дня є збір і освячення в храмі букета з ароматних трав, а також прикрашання дому зеленими гілками.

Традиційно в цей день підлогу в храмах і будинках встеляють свіжою травою, розкладають гілки клена і берези.   Вважалося, що троїцькі освячені трави бережуть дім від пожежі, не дають завестися в будинку нечисті.  Гілля та траву, які люди приносять з церкви, висушують і зберігають протягом року. Повір’я говорить, що вони будуть оберігати оселю від негараздів і хвороб.

Раніше в Україні було поширене повір’я, що саме на Трійцю Бог створив землю і засіяв її рослинами, тому люди збирали лікарські трави, вірячи, що саме в цей день вони мають особливу силу.

Посту на Зелені свята немає, тому це світле свято прийнято відзначати в колі близьких за багато накритим різними наїдками столом.

Якою молитвою потрібно освятити букет, щоб привернути щастя в дім

Молитву можна і варто прочитати і вдома, головне – вкладіть в слова щиру віру в добробут вашого будинку і сім’ї.

Пресвята Трійці, помилуй нас;
Господи, очисти гріхи наші;
Владико, прости беззаконня наші;
Святий, відвідай і зціли немочі наші, імені Твого ради.

Господи, помилуй. Господи, помилуй. Господи, помилуй.
Слава Отцю і Сину і Святому духу і нині і повсякчас, і на віки віків.

Нагадаємо, у Пирогово на Трійцю пройде конкурс вінків та виступ Ілларії: програма заходів на два дні. 

Також,   20 червня в Музеї Івана Гончара відбудеться ХІІІ Фестиваль української епічної традиції “Кобзарська трійця”, де можна буде послухати наживо думи та епічні пісні, пройняті духом та історією наших предків, поспілкуватися з кобзарями та відчути віковічну традицію у центрі сучасного міста.

Великий Київ у Google News

підписатися