Трансплантація органів: за 5 місяців цього року в Україні провели понад 200 пересадок

Автор: Любава Лисичкіна
23:16 29.05

З початку 2024 року трансплант-команди в Україні провели 220 органних трансплантацій, з них 65 – від живого донора.

Трансплантація органів: за 5 місяців цього року в Україні провели понад 200 пересадок Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
Про це розповіли у Національному Науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, медичному закладі, який є потужним трансплантаційним центром, де виконуються всі типи органних трансплантацій, як від живого, так і від посмертного донора.
 
Трансплантація органів від живого родинного донора регламентується українським законодавством. Наразі в Україні від живого донора проводять органні пересадки нирки і печінки.
 
Медики зауважують, що кількість трансплантацій від живого донора наразі зменшується й складає менше 40%, що пов’язане із активним впровадженням та популяризацією трансплантаційного механізму саме посмертного донорства.
 
Забір анатомічного матеріалу у живого донора відбувається лише за наявності висновку консиліуму лікарів та за умови, що завдана його здоров’ю шкода буде меншою, ніж небезпека, що загрожує життю реципієнта.
 
У переважній більшості випадків наявність однієї нирки після донорства не впливає на спосіб життя людини. А через 3 місяці після видалення частини печінки, вона досягає в організмі донора попереднього розміру. Хоча, безумовно, хірургічне втручання і донорство все ж несуть певні ризики для фізичного здоров’я донора. Тому люди, які своєю жертовністю дали рідним шанс на повноцінне життя, окрім психологічної винагороди, мають і певні пільги від держави.
 
Відомо,  в Інституті серця перетнули рубіж у 100 трансплантацій .

Великий Київ у Google News

підписатися