Традицію “Щедрого вечора в Україні” внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини

Автор: Любава Лисичкіна
21:39 26.12.2023

Мінкультури вже внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України 88 елементів, серед яких і ті, що стосуються новорічного циклу святкувань.

Традицію “Щедрого вечора в Україні” внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини Фото: ілюстративне

Міністерство культури та інформаційної політики схвалило рішення про внесення “Традиції Щедрого вечора в Україні” до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

“Ми працюємо над включенням “Щедрика” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Наша мета – довести світові, що мелодія Carol of the Bells має насправді суто українське “громадянство “, – говорить перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

Відповідно до правил ЮНЕСКО, одна з вимог для включення елементу до світового списку – це його включення до Національного переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, тому сьогоднішня подія – важливий крок до світового визнання

Зазначається, що Мінкультури вже внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України 88 елементів, серед яких і ті, що стосуються новорічного циклу святкувань, а саме: Традиційний обряд Маланка с. Белелуя Івано-Франківської області, Традиція повіншування Василів у селі Липівка Рогатинської територіальної громади Івано-Франківської області, Створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі.

До слова, час разом колядувати: різдвяні концерти, які можна дивитися онлайн та співати усією родиною.

Великий Київ у Google News

підписатися