Традиція “Лускунчика” відійшла у небуття разом з СРСР: друга після 1956 року прем’єра балету “Сойчине крило” отримала відзнаку (ФОТО)

Автор: Оксана Тупальська
10:11 26.12.2023

Напередодні Різдва Христового відбулася прем'єра балету «Сойчине крило» на сцені Київської опери. Це відтворення вистави 1956 року.

“Через 67 років після премʼєри, 23 грудня, відбувся перший з 1956 року показ балету «Сойчине крило». Постановка – продовження кількарічної послідовної роботи колективу Київської опери та її керівника Петра Качанова зі збагачення українського репертуару. В основу балету увійшов сюжет новели Івана Франка”, – розповіли в Мінкульті.

В день прем’єри було вручено подяку від міністерства хореографу-постановнику балета Георгію Ковтуну:

“Комуністична та пост-комуністична традиція, яка впиралася у «Лускунчик» вже, на щастя, закінчилася. Ми повинні показувати на Різдво та новорічні свята щось своє. Радянська влада намагалась приховати від глядачів українську самобутність, зокрема і цей твір”.

Раніше “ВК” розповідав, що анонсуючи виставу “Сойчине крило” директор та художній керівник Київської опери Петро Качанов розповів, що митці воліють створити нову театральну традицію, коли в Різдвяно-новорічні свята глядач ходить, дивиться і слухає українську класику.

Наступного разу виставу буде представлено 25 та 26 січня, а також 9 та 10 лютого. Квитки дуже швидко розходяться, тому купувати слід заздалегідь. 

 

Останні новини