Про це генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила на свої сторінці у Facebook.
За словами Венедіктової, у 2015 році НБУ перевірив 20 найбільших банків України і в тому числі “ПриватБанк”, і з’ясував, що необхідна сума докапіталізації банку становить 113,1 млрд грн. У грудні 2016 колишні власники банку звернулися з листом до прем’єра з проханням прийняти позитивне рішення силами КМУ про придбання акцій “ПриватБанку” державою.
“Таким чином, Голова правління, заступник Голови правління-керівник казначейства банку та начальник департаменту міжбанківських операцій казначейства банку добре розуміли, що контроль над коштами банку найближчим часом буде втрачено. В результаті виникнення злочинного плану, суть якого зводилася до розтрати коштів банку, посадові особи “Приватбанку” прийняли рішення про незаконне списання грошових зобов’язань іноземних товариств перед банком і за рахунок коштів цього ж банку”, – деталізувала прокурорка.
Венедіктова зауважила, що слідство має у своєму розпорядженні усі необхідні докази: від підписання документів минулими датами до внесення фіктивних даних у бухгалтерську документацію. Саме тому Венедіктова взяла на себе відповідальність санкціонувати ще три підозри колишнім посадовим особам “ПриватБанку”.
Генпрокурор не вказала імен підозрюваних, але відомо, що головою правління “ПриватБанку” до націоналізації 2016 року був Олександр Дубілет, а посаду заступника голови правління – керівника казначейства займала Людмила Шмальченко.
Відомо, “ПриватБанк” був націоналізований у грудні 2016 року у зв’язку з несплатоспроможністю. Залучена 2017 року компанія Kroll за підсумками аудиту банку встановила, що до націоналізації ПриватБанк був об’єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум $5,5 млрд. Банком раніше володіли Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.