ТОП-8 представників бізнесу, які вкладають у відбудову Київщини після деокупації

Автор: Оксана Тупальська
19:16 30.01.2023

Після визволення Київщини від російських загарбників чи не кожен представник бізнесу у регіоні шукав можливості, аби підтримати людей та допомогти у відбудові. «ВК» пропонує відомості про гуманітарну місію 8 підприємців, найбільш відомих у регіоні як бізнесовою, так і політичною діяльністю (прихильники та представники полярно різних політсил).

ТОП-8 представників бізнесу, які вкладають у відбудову Київщини після деокупації Фото: Фото газети День
Світлодіодне освітлення

Ці особи увійшли в ТОП-100 відомих людей на Київщині. Називаючи імена та назви бізнесу від 1-8 ви не розставляємо їх відповідно до рейтингу від більшого до меншого за масштабами чи впливовістю чи навпаки – лише повідомляємо в порядку отримання інформації про факти допомоги регіону. До названих нижче осіб можуть бути претензії щодо ведення бізнесу чи політичних рішень, однак тут аналізуємо виключно їхній матеріальний вклад заради незалежності держави.

1. Віталій Гудзенко, землевласник

Передав на потреби ЗСУ декілька мільйонів гривень. Працівників підприємств, яких мобілізували для захисту держави, забезпечує продуктами харчування, медикаментами та засобами захисту. Також намагається надавати посильну допомогу їхнім сім’ям та внутрішньо переміщеним особам, які прибули на Київщину з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Попри складнощі, підприємства Гудзенка не зупиняють роботу та продовжують забезпечувати робочими місцями жителів регіону. Гудзенко організовує посівні кампанії та збори врожаю для забезпечення продовольчої безпеки Київщини, що особливо важливо в умовах війни.

2. Андрій Засуха, депутат Київської обласної ради, Президент ФК «Колос».

Має агрофірму «Світанок» та футбольний клуб «Колос». Під час повномасштабного вторгнення його бізнес забезпечує робочі місця для 1852 людей. Рівень оплати праці – вище середнього в регіоні, 

3. Володимир Карплюк, колишній мер Ірпеня, засновник товариства «Відважні».

Активно співпрацює з діючим мером міста Олександром Маркушиним. Компанія Карплюка ТОВ «Відважних» стала єдиною в Ірпені, що відновила діяльність після деокупації та здала в експлуатацію ЖК Burgundia.

4. Георгій Цагареішвілі, депутат Київської обласної ради – власник будівельної компанії «Нове століття груп» та очільник ТОВ «Інвест Капітал Девелопмент».

Організація надає послуги з девелопменту проектів. Цагареішвілі очолює волонтерський штаб «ЄС» Київщини, який, допомагає мешканцям області та тимчасово переміщеним особам та підтримує регіони України, які найбільше постраждали від війни.

5. Олександр і Галина Гереги, власники мережі гіпермаркетів «Епіцентр-К», аграрні підприємці

Земельний банк Герег становить більше 150 тис га, значна його частина на півдні Київщини. Родина Герег під час війни завдяки налагодженими логістичним мережам безперебійно постачала продукцію та гуманітарну допомогу, також здійснювали евакуацію сімей своїх співробітників із гарячих точок. «Епіцентр» передає дуже багато техніки для ЗСУ і ТрО, забезпечує потреби армії і добровольчих формувань. Сотні працівників компанії Герег стали волонтерами або пішли обороняти країну. А після деокупації Київщини для відбудови соціальної сфери «Епіцентр» почав у багатьох випадках відпускати продукцію за собівартістю.

6. Юрій Косюк, виробник курятини

Відповідно до оприлюдненого у червні 2022 року «Forbes» рейтингу меценатів, які найбільше допомагають армії і тилу Косюк посів третю сходинку після Ріната Ахметова та Віктора Пінчука. На потреби оборони на той час він витратив 600 млн грн – це грішми та продукцією власної компанії. Його підприємства на Київщині не потрапили під окупацію, як і більшість ділянок земельного банку компанії. Це дало можливість засіяти їх і зібрати урожай. Станом на жовтень «МХП» збільшила реалізацію курячого м’яса на 11,4% порівняно з жовтнем 2021 року.  У рік повномасштабного вторгнення компанія стала фактично монополістом на ринку курятини, тому має перспективи розвитку на 2023 рік.

7. Борис Бєліков, генеральний директор та співвласник ГК «Овостар Юніон»

Потужності агропромислового холдингу «Овостар Юніон» знаходяться у Васильківському та Білоцерківському районах. Групу компаній, яка відома своїми торговими марками «Ясенсвіт» та «Овостар» можна з назвати національним лідером у галузі виробництва яєчних продуктів. . Бєліков тісно співпрацює з місцевими військовими комісаріатами та волонтерами, які забезпечують постачання продуктів харчування українським військовим. Також бізнесмен посприяв налагодженню контактів з органами самоврядування територіальних громад, де знаходяться виробничі потужності компанії, та в перші місяці війни безкоштовно забезпечував населення яєчними продуктами.

8. Олександр Тигов, політичний та громадський діяч, керівник будівельної фірми

Тигов керує архітектурно-будівельною фірмою «Біг Проджект», яка будує клубні будинки «Софія» в селі Софіївська Борщагівка та котеджні містечка «Оклахома» у селі Дмитрівка й «Алабама» у селі Ходосівка. Із початку повномасштабної війни росії проти України в березні 2022 року Тигова призвали до лав ЗСУ у складі 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців, а після демобілізації він почав активно волонтерити: особисто їздить за кордон, приганяє автомобілі для ЗСУ, а також допомагає з доставкою гуманітарної допомоги на фронт. 

Нагадаємо, на відбудову Київщини з бюджету держави затратили 1 млрд грн.

Великий Київ у Google News

підписатися