ТОП-5 способів захистити від зимових холодів квартиру в багатоповерхівці

Автор: Оксана Тупальська
09:31 03.12.2022

У столиці, де в умовах відключення світла жителі висоток потерпають від погіршення подачі тепла до домівок, корисно буде утеплити помешкання. Робота переважно вимагатиме невеликих змін у інтер’єрі, проте забезпечить затишок.

ТОП-5 способів захистити від зимових холодів квартиру в багатоповерхівці

ТОП-5 порад, які допоможуть комфортніше пережити зиму:

  1. Утеплити стелю. Якщо ви живете на останньому поверсі будинку з горищем, можна закласти підлогу на горищі утеплювачами з пінопласту, пінополіетилену чи мінеральної вати. Якщо ж такої можливості немає – можна прикріпити пінополіетилен до стелі всередині квартири та для естетики закрити натяжними стелями.
  2. Утеплити підлогу. Це передовсім корисно жителям перших поверхів. Найпростіший спосіб – пофарбувати стелю підвалу грунтовкою, прикріпити до неї поліетилен, встановити для захисту від вологи плівку та покрити ДСП.
  3. Якщо заради тепла ви готові навіть до ремонтних робіт у квартирі, можна акуратно зняти покриття підлоги, викласти утеплювач з пінопласту чи пінополіетилену, на нього – плівку для захисту від вологи та повернути покриття на місце, закріпивши плінтусом.
  4. Захистити вікна. Для цього найбільш сучасним методом є закріплення плівки для скла та оновлення ущільнювача на пластикових рамах. Більш затратний метод – замінити склопакети на подвійні чи потрійні. Швидкість демонтажу та встановлення нових вікон складає до 3 годин, проте ефект – тривалий.
  5. Укріплення стін, що ведуть до сходів та ліфту. Встановлення шару пінополіетилену, вкритого шпалерами, дозволить не впустити до квартири холод з території загального користування. Майстри виконують такі роботи за один робочий день, п оздоблення однієї зі стін квартири шпалерами іншого кольору є актуальним у інтер’єрній моді.

У ситуації, коли вкладати великі гроші в захист будинку можливості немає, не зайвим буде і давній випробуваний метод – застеляння усієї підлоги кількома шарами килимів. Вікна ж можна заклеїти пухирчатою плівкою – це не надто естетично, проте вітер не пропускатиме. Також допоможуть штори з товстих волокон – вночі, коли найнижчі добові температури надворі, вони не лише захищатимуть від надлишку світла, а й слугуватимуть захистом.

Нагадаємо, внаслідок масованого обстрілу мусіли пройти дні, поки у Києві відновили електроживлення, воду, тепло та зв’язок. Також міський голова Віталій Кличко закликав киян “зробити запаси води, їжі та теплого одягу” та підготуватися до можливого розгортання поганого сценарію.

Великий Київ у Google News

підписатися