ТОП-5 смаколиків зі стріт-фудів Києва, яких не знайдеш у закордонних кафешках

Автор: Оксана Тупальська
13:27 19.11.2022

Міжнародний фудблогер Міша Кацурін, який об’їхав десятки країн світу, під час воєнного стану повернувся додому, аби розказати світові про переваги української їжі.

ТОП-5 смаколиків зі стріт-фудів Києва, яких не знайдеш у закордонних кафешках

У Києві знайшов продукцію, якої за смаком та ситністю немає у вуличних ресторанах та кафешках світу.

«Я прожив у Києві половину свого життя – а це 17 років. І за цей час побачив, як Київ перетворюється з консервативного пострадянського міста на культурну, гастрономічну та ІТ-столицю із шаленою енергією. І я мав щастя стати частинкою цього дивовижного перетворення», – ділиться Міша.

Він об’їхав вулицями столицю та розповів, які смаколики можна за цілком невеликі гроші придбати у столичних стріт-фудах.

  1. Пиріжки з вишнею

Свій улюблений набір пиріжків купує на Ярославовому валу – з м’ясом, цибулею та яйцем, печінкою та вишнею.

«Китайці їдять парові булочки баунс, італійці закриті піци кольцоне, а це пиріжки – і їх їм я. А пиріжок з вишнею має майже богоподібний смак, який неможливо забути. В світі не знають, що таке вишня. Всі знають, що таке черешня. А здоба з вишнею – це дуже дивна штука для всіх іноземців», – каже фуд-блогер.

  1. Київська перепічка

Перепічку Кацурін називає візитівкою вуличної їжі Києва:

«Черга за перепічкою в центрі Києва шикується 41 рік. І вона не закінчується ніколи. Вона з’явилася набагато раніше, ніж кияни почули слова «монобрендовий ресторан», «стріт-фуд» і навіть «хот-дог» – це дуже поважна річ. Смак мого студентського життя. Перепічка – про те, що ми вдома, в Києві, знаємо усіх, нас знають усі».

  1. Фалафель в батоні

Цю сучасну страву експерт знайшов біля ринку секонд-хенду на Лісовій. Там готує майстер стріт-фуду Хасан, який 25 років тому переїхав до Києва з Іраку, де на той час 3 роки був свідком війни. Тепер не має навіть думки залишати українську столицю. 

«Фалафель у Хасана – батька-кормильця усіх любителів састейнебл-фешна з Лісової. А састейнебл-фешн – це принцип у моді, який пропонує відмовитися від нових речей, а перевигадувати та перестворювати нове зі старого».

Фалафель, притаманний вегетаріанській кухні в світових ресторанах ховають у прісний хліб чи лаваш. Однак столичний майстер вкладає фалафель у батон київського виробництва та додає салату з огірків, помідорів та перцю із соусом.

  1. Мусульманський плов біля мечеті

Не потрібно бути мусульманином, щоб скуштувати такий плов з вуличного ринку над Дніпром. Його готують за міксом рецептів народів сходу.

«Під час війни цей ринок мусульманської кухні став значно меншим, працюють тільки декілька яток, однак плов смакує. Розсипається, теплий та запашний – з автентичними спеціями», – ділиться кухар.

  1. Чебуреки на Кловському узвозі

Вони мають смак Криму – бо саме звідти привезено до Києва найкращий рецепт. І готує смачну їжу кримський татарин.

«Чебуреки – це страва винайдена за межами столиці. Але наша, улюблена. Бо ж Крим – це Україна», – зазначає Міша Кацурін.

Нагадаємо, дієтолог Оксана Скиталінська  порадила не обмежувати себе в поживній їжі та додала, що на чіпсах та ковбасі під час відключень світла не протягнути – здадуть нерви.  Тим часом, вулицями столиці доставкою продуктів займаються 400 велокур’єрів за годину.

 

Великий Київ у Google News

підписатися