Ці локації – порада від Олексія Єкименка, автора блогу про Київ.
Олексію 31 рік. З юності він цікавиться історією Києва. Зараз веде маленький історичний блог про Київ. А ще вивчає сучасні проблеми простору столиці. Фотографує улюблені місця та займається волонтерською діяльністю з реставрації будівель.
Кирилівська церква
Блогер рекомендує приїхати зранку вихідного дня, коли ви там будете одні, — це неймовірний досвід. Після «Софії Київської» це друга найбільш збережена церква часів Київської Русі.
Трамвай до Пущі-Водиці
Хоч раз треба проїхатися цим маршрутом, зайти до озер, відшукати вцілілі дачі початку 20 століття та подивитися на склеп у мавританському стилі авторства Владислава Городецького. Гарно як літом, так і золотавої осені!
Замок Штейнгеля/Лапінського
Це символ знищення старого, давнього Києва та зведення на його кістках нового. Розрізаний навпіл палацик знаходиться на території Інституту ортопедії на вулиці Бульварно-Кудрявській, 27. За радянських часів це була одна з перших пам’яток, яку марно намагаються відстояти.
Олексій радить побачити дальню частину, поки вона ще стоїть.
Медична бібліотека
Один з особняків сім’ї Терещенків радо запросить вас у гості, якщо зареєструєтеся на екскурсію на сайті бібліотеки. Коштує вона близько 80 гривень, триває годину, а за цей час покажуть купу цікавинок розкішного маєтку цукрозаводчика Олександра Терещенка.
Хрещатий парк
Колись голосний і залюднений парк тепер майже спорожнів. Одна з причин — відсутність наскрізного проходу. Можна потрапити сюди від Театру ляльок або від Арки.
Спокійно та затишно ввечері, можна прогулятися вдвох, але для першого побачення не рекомендую — порожнеча може налякати.