Топ-5 локацій Києва з найбруднішим повітрям

14:50 21.10.2020

Аномально тепла осінь, велика кількість автомобілів на столичних дорогах, діяльність промислових підприємств – все це провокує викиди небезпечних речовин в атмосферу. Але все ж основна проблема в місті – вихлопні гази автівок.

Топ-5 локацій Києва з найбруднішим повітрям

Голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий опублікував Топ-5 локацій, на яких завжди високі показники формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу та інших небезпечних речовин, що забруднюють столичне повітря.

За його словами, рейтинг складено не тільки на основі власного водійського досвіду, а й за даними науковців та думкою колег, що за кермом проводять більшу частину часу. Тож, серед найбрудніших локацій:

  • Проспект Перемоги – тут найбільший потік автівок та громадського транспорту в усьому Києві. Водії скаржаться, що найбільше смердить на Шулявці та на Берестейській. Особливо неприємно проїжджати по проспекту в п’ятницю ввечері.
  • Хрещатик в районі Бессарабської площі – на цій невеликій площі завжди затори, вдень стояти неможливо. Запахи не найкращі.
  • Вулиця Каунаська – велика магістраль в Дніпровському районі (масив Соцмісто). З неї автівки рушають на інші вулиці Лівобережжя, тому в окремі дні тут навіть спостерігається димка з небезпечних речовин.
  • Олександра Довженка – магістральна вулиця, що з’єднує Шулявку і Дорогожичі. Величезний потік транспорту провокує тут страшенний сморід і вдень, і ввечері.
  • Семена Скляренка – вулиця в Оболонському районі, яка вже багато років входить в усі топи по рівню забруднення повітря. Сюди стікається потік громадського транспорту: трамваї, автобуси, маршрутні таксі; на початку і в кінці вулиці розташовані залізничні станції. Наостанок, через вулицю пролягає дорога на Оболонь та Виноградар, тому високий рівень забруднення для цієї місцини – норма.

У вересні 2020 року найбільш забрудненими також були: Деміївська площа, територія біля станції метро «Шулявська», бульвар Лесі Українки, район метро «Святошин».

А найчистішими локаціями Києва у вересні поточного року виявились Гідропарк та проспект Науки в Голосіївському районі. Науковці кажуть, що критичну ситуацію із забрудненням рятують численні парки.

Нагадаємо, кияни просять побудувати вежі для очищення повітря.

Великий Київ у Google News

підписатися