Топ-5 IT-спеціальностей, на які буде найбільший попит у 2022 році

Автор: Марія Супрун
15:12 06.01

Стали відомі топ-5 IT-спеціальностей, які будуть найбільш затребувані серед роботодавців у 2022 році.

Топ-5 IT-спеціальностей, на які буде найбільший попит у 2022 році

Перелік опублікувала Американська технологічна платформа Venture Beat.

Зазначається, що за два роки пандемії і дистанційної роботи багато фахівців зважилися на зміни у кар’єрі, а попит на IT-спеціальності продовжує зростати. Зокрема, в п’ятірку увійшли:

JAVA-РОЗРОБНИК

Це спеціаліст, який створює веб-додатки, програми та програмне забезпечення. Java-розробник залучений на усіх етапах розробки продукту. Обов’язки цього фахівця можуть сильно відрізнятися в залежності від компанії та конкретної посади, але у будь-якому разі він має добре розробляти коди і стежити за продуктивністю додатків.

CLOUD-АРХІТЕКТОР

Це фахівець, який впроваджує стратегію хмарних технологій, тобто розробляє дизайн хмарних додатків, моніторить «хмари» та управляє ними. Цей спеціаліст має знати мови програмування PythonRuby і Elixir, мати досвід роботи у IT-інженерії, а також володіти лідерськими якостями.

PRODUCT-МЕНЕДЖЕР

Цей спеціаліст має стежити за розвитком проєкту, починаючи від етапу планування закінчуючи виходом продукту. Продакт-менеджер контролює виконання завдань іншими працівниками, тому йому потрібні досвід в управлінні персоналом, аналітичні здібності, а також вміння працювати із інструментами на кшталт PivotalTracker і Jira.

СПЕЦІАЛІСТ З КІБЕРБЕЗПЕКИ

Таких фахівців ще називають «білими хакерами». Вони захищають компанії від атак з боку хакерів, а користувачів  від крадіжки їхніх даних. Щоб бути спеціалістом із кібербезпеки, треба знатися на комп’ютерній криміналістиці, вміти вирішувати проблеми безпеки на різних платформах та мати гарні комунікативні навички.

СПЕЦІАЛІСТ З ДАНИХ, АБО DATA SCIENTIST

Це фахівець, який використовує машинне навчання для того, щоб прогнозувати та аналізувати дані. Він має визначати проблеми у аналітиці даних, правильно визначати набори набори даних і змінних, а також збирати великі набори даних і повідомляти про результати свого аналізу. Аби бути спеціалістом із даних, треба знати мови статистичного програмування, як RPython або SLQ і орієнтуватися у data mining (добування даних).

Нагадаємо, раніше ми писали, в кого в Києві зарплата понад 100 тисяч гривень на місяць.

Великий Київ у Google News

підписатися