Топ 3 міфи про алергію

20:19 15.04

Сади квітуть, трава зеленіє, а це значить, що починається сезон алергії. (Всім алергікам — щиро співчуваємо). З тими чи іншими її проявами стикається, практично, кожен з нас. Тому важливо правильно реагувати на симптоми та не вестися на поширені міфи про алергію.

Топ 3 міфи про алергію

Саме про них в етері Прямий FM і розповіла Майя Руселевич — педіатриня, алергологиня, пульмонологиня, кандидатка медичних наук та засновниця двох медичних центрів в Україні.

Міф 1: Всі протиалергенні препарати діють однаково.

За словами Руселевич, це не так. В препаратів відрізняються спосіб дії, дозування та протипоказання. Та головне — в деяких з них може бути спільний негативний ефект.

«Якщо вже симптоми в нас з’являються, то ми повинні, звісно, приймати протиалергічний препарат. І цим препаратом першої лінії є антигістамінні препарати. Але вони бувають першого покоління, тобто седативні, які ми не можемо застосовувати тривало. А є сучасні, не седативні. Тобто ми можемо і їздити на авто, і ми можемо працювати — тобто ми не будемо хотіти спати, там не буде седативного ефекту. І вони у віковому дозуванні, можуть призначатися навіть на весь сезон».

Міф 2: В сезонній алергії винуваті квіти або тополі.

По-перше, заявляє лікарка, тополиний пух в принципі не може збуджувати алергію банально через розмір молекул. Але пух часто переносить на собі пилок квітів, що й може спричиняти загострення. Однак, часто, збудником виступають не рослини, а… гриби.

«Одна з серйозних проблем це alternaria alternata. І, на жаль, люди вважають, що це тільки в підвалах або в сховищах. Або вони повинні побачити в своєму домі десь якусь чорну стіну. А, насправді, навіть коли ми беремо ківі або горіх волоський відкриваємо, і там якийсь такий, знаєте, як пушок всередині — це все алергени. Це все пліснява. На картоплі, чорні цяточки, на хлібі, який там декілька днів полежав десь у вологому приміщенні… І все це збільшує концентрацію оцієї плісняви. Людина вдихає і може реагувати. На кондиціонері. Навіть в машині ,ми не користувалися під час кондиціонерами, потім включили його, і там в повітрі може ще збільшитися концентрація не тільки пилу, а й плісняви. Тому навесні в нас загостриться ще реакція на плісняву».

Міф 3: Алергія — це назавжди.

Насправді, вже більш ніж 100 років існує метод АСІТ. Алерген специфічна імунотерапія. Грубо кажучи, це аналог вакцинації від алергії.

«Ми маємо алергію, наприклад, на пилок дерев або тільки на березу. І ми цю березу вводимо в мінімальних дозах в організм… Тобто ефект: ввести в організмі мінімальну дозу нашого з вами алергену, і на нього виробити антитіла, заблокувати. Для того, щоб в майбутньому не було реакції».

Однак із ним є певні нюанси. Дізнатися про них можна в повному випуску проєкта «Відкрита студія» на Прямий FM.

Великий Київ у Google News

підписатися