Три години без перерви президент спілкувався із журналістами та відповідав на питання стосовно “Великого будівництва”, деокупації українських територій та припинення війни, боротьби з олігархами, Кличка. Також Зеленський розповів про святкування Дня незалежності.
Ми вибрали для читачів головні тези президента під час пресконференції.
- Про деолігархізацію. Закон про деолігархізацію в принципі готовий, написаний. Я думаю, що він з’явиться наступного тижня. Головний зміст і філософія – ми не хочемо вбити великий бізнес. Але ми точно вбиваємо поняття і зміст “олігархічний вплив” у нашій країні. Впливу на мас-медіа – не буде, впливу на політику – не буде. Впливу на чиновників – не може бути. Але якщо цей вплив буде, то ці люди отримують квиток під назвою “олігарх”. Вони з’являться в спеціальному реєстрі. І тоді цей великий бізнес може втратити велику частину активів, які у них знаходяться за кордоном.
- Про парад. 24 серпня буде парад до 30-річчя Незалежності України. Парад буде військовий. Парад буде великий. Як на суші, так і на воді. Буде і на Дніпрі, і в Одесі, і в Києві на Майдані.
- Про “Велике будівництво”. Я вважаю, що до мене не будувались дороги, нормально не будувались, у тому темпі, в тій якості. Дороги повинні бути вітриною нашої країни. Коли я закінчу програму? Коли закінчаться погані державні дороги.
- Про епоху бідності. “Епоха бідності” – це найскладніше. Непросто, не все залежить від мене. Тисну на уряд, щоб ми збільшували і мінімалку, і пенсії. Їм непросто. Їм непросто і зі мною, з одного боку, з іншого боку – їм непросто і з наповненням бюджету. Економіка розвивається не дуже добре, достатньо повільно, через COVID. Але тим не менш, якщо порівнювати з європейськими країнами, світовими, що у них в цей час, я вважаю, що ми в нормальному стані знаходимось. Але епоха бідності завершиться тільки тоді, коли всі будуть сплачувати податки, коли дерегуляція буде, і коли буде держава буде максимально діджиталізована.
- Про Кличка. Віталій Кличко мені нічого не зробив. Мене нічого не пов’язує з паном мером, окрім того, що голова КМДА – це моя вертикаль. Хоче він цього чи ні. Я ставлюсь з великою повагою до всіх його перемог, до посади голови міста. Мені здається, те, що питання правоохоронців, те, що відбуваються обшуки… То не треба було красти гроші з бюджету. Мені здається, це справедливо.
- Про Порошенка. У мене немає з ним ніяких сентиментів, розмов….Я вже став його вироком. Він просто не хоче усвідомити, що відбулось. Відповідь Порошенка на таку заяву читайте тут.
- Про війну і зустріч з Путіним. Найголовніший пріоритет – ми будуємо країну без війни. І це правда складний шлях, не дуже швидкий. По цеглинах збираючи цей мир – ось що ми робимо. Я вважаю, що крім “нормандського формату”, буде пряма розмова з президентом РФ. А крім прямої розмови з президентом РФ, я бачу формат із залученням США в цю дискусію. У якому форматі – поки що не готовий говорити. У мене часу немає думати про президента Російської Федерації Володимира Путіна. Я думаю тільки про зустріч в тому чи іншому форматі, яка може наблизити нас до закінчення війни. Тому я дуже обережно відношуся до характеристик президента Російської Федерації.
- Про справу Шеремета. Я не втручають у діяльність правоохоронних органів і суду, але я скажу відверто – я знаю детально, що відбувається. Мені не все одно. 100% доказів про те, що вони винні чи не винні – немає. Якщо засудили незаконно, я буду серйозно говорити з міністром (Аваковим, – ред.), чи може він залишитись у такій ситуації – ні. І він це знає. Я не знаю, хто вбивці. Повірте, якщо б я знав, я би все зробив.
- Про кадрові питання. Нові обличчя, які були, вони вже постаріли. І вони вже з досвідом. Людей з “потужним досвідом”, таких як Володимир Гройсман, Арсеній Яценюк і Юлія Тимошенко – таких людей ви не побачите. За деякі кроки деяких людей, які були чи є поруч зі мною, дійсно соромно. Якщо це невеликі їх промахи, то треба пробачити їх, і вони повинні виправляти ситуація. Тому що завжди людям треба давати другий шанс. Якщо вони не злодії. Але якщо вони беруть хабарі, то другий шанс давати не можна.
- Про другий термін президентства. Про другий термін рано говорити, тому що не пройшло навіть половини моєї каденції. Я вважаю, що я багато всього встигну. Не хочу, щоб мої обіцянки залишились в історії як обіцянки.
Нагадаємо, 21 квітня 2019 року Зеленський був обраний президентом України на чергових виборах. 20 травня він прийняв присягу перед народом України як глава держави.
За оцінкою експертів КВУ, на цей час більшість обіцянок, озвучених Зеленським під час дебатів на НСК «Олімпійський» 19 квітня 2019 року, не було виконано.
Першу пресконференцію він провів у травні 2020 року у Маріїнському парку пресконференцію до річниці з дня своєї інавгурації. 25 тез Зеленського з цієї великої пресконференції читайте тут.