Той, хто робить медалі. Український тренер став прототипом героя спортивної драми

Автор: Любава Лисичкіна
18:39 25.01.2021

Режисер із Нової Зеландії Вінсент Ворд (Vincent Ward), який має у доробку оскароносний фільм “What Dreams May Come” (1998), разом зі знімальною групою зараз перебуває на Київщині. Тут тривають зйомки повнометражного художнього фільму “Штормова школа”.

Той, хто робить медалі. Український тренер став прототипом героя спортивної драми Фото: Віктор Коваленко

Як повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина“, зйомки проходять у Білогородці.

Стрічка створюється в офіційній копродукції України, Австралії, Німеччини, Швейцарії та Китаю. Спортивна драма “Штормова школа” (раніше фільм мав робочу назву “Кремінь”), присвячена життю відомих яхтсменів-олімпійців.  В основу фільму лягла біографічна книга Роджера Во «Той, хто робить медалі: життя Віктора Коваленка».  

Картина заснована на реальних подіях у світі вітрильного спорту.   Одна з центральних сюжетних ліній – непересічний життєвий і професійний шлях українського тренера Віктора Коваленка, чиє ім’я вже увійшло в історію. У світі його знають за прізвиськом Medal Maker, а у вітчизняному спорті він відомий як «Кремінь».

“Коваленко створив олімпійські екіпажі, що завоювали золоті та бронзові медалі на першій для незалежної України літній Олімпіаді в Атланті. Не отримавши можливості для подальшої реалізації в Україні, Віктор прийняв запрошення збірної Австралії, ставши там національним героєм”, – ідеться у повідомленні.

Відомо, що завдяки  українцю  Коваленку і його  власній системі,   австралійські спортсмени  стали непереможною командою, що здобула золото та інші медалі на Олімпіадах у Сіднеї, Пекіні та Лондоні. Створена команда   по цей день перемагає на міжнародних регатах.  

З українського боку над картиною працює   кінокомпанія “Pronto Film” (стрічки “Поводир”, “Брати. Остання сповідь”, “Фокстер і Макс”, “Переломний момент”) продюсера Максима Асадчого. У головній ролі – Олег Шульга, відомий по фільмам “Червоний”, “Позивний “Бандерас””, “Мати апостолів”.

Зйомки на Київщині триватимуть до  26 січня, зараз завершують  знімати  раннє дитинство Віктора Коваленка, післявоєнні роки.

Після цього знімальна група   вирушить  до Китаю. 

До слова, на площі перед Верховною Радою відомі українські артисти та автори об’єдналися у боротьбі за чесні винагороди та влаштували концерт-протест “За права авторів! За чесні роялті!”.

Великий Київ у Google News

підписатися