Ткаченко пояснив, у чому складність ситуації з Гостиним двором

Автор: Володимир Хлєбников
12:55 19.12.2021

Гостиний двір на Подолі в Києві є дуже складним об’єктом для реставрації. Це потребуватиме серйозного підходу і чималих коштів.

Ткаченко пояснив, у чому складність ситуації з Гостиним двором

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, остаточна ціна протиаварійних робіт стане відома після експертизи, результати якої очікуються 20 грудня.  

Лише після завершення протиаварійних робіт і схвалення концепції, відбудеться відповідна процедура щодо розробки проєктної документації, і вже потім реставраційні роботи… З точки зору тих об’єктів, які я бачив, і які підлягають реставрації чи будівництву, то, напевно, це найскладніший об’єкт. Я можу точно це сказати, тому що крім підземних вод і метро він зазнав настільки суттєвих конструкційних змін, що будь-яка реставрація цього об’єкту потребуватиме дуже серйозного підходу і чималих коштів, тобто це обійдеться в досить суттєву суму“, – сказав Ткаченко, слова якого наводить Укрінформ.

Дивіться також: В мережі оприлюднили фото Гостиного двору 50-річної давнини

Міністр зазначив, що на 2022 рік в бюджеті закладені кошти на реставрацію Гостиного двору. Тим часом продовжується  обговорення спільно з урбаністами, архітекторами, кураторами мистецтва концепції Гостиного двору.

Об’єкт багатостраждальний і символічний водночас, тому ми розуміємо увагу громадськості до нього. У першій половині цього року об’єкту було надано статус національного, і не випадково. Бо це не просто центр Подолу, це об’єкт, який привертає увагу всієї країни“, – наголосив очільник Мінкультури.

Разом з тим він нагадав, що Гостиний двір не є власністю МКІП, а тільки знаходиться в його управлінні.

Як повідомлялося, киянам доручили вирішити долю Гостиного двору шляхом опитування.

Читайте також: Процес пішов. Зруйнований Гостиний двір перетворять на сучасний громадський простір

Великий Київ у Google News

підписатися