Тільки-но минули новорічні свята, можна очікувати на підйом захворюваності – імунолог про Омікрон

Автор: Любава Лисичкіна
22:25 10.01

За словами імунолога, як цей варіант поведе себе в Україні, наразі сказати важко, зважаючи на те, що все ж таки в нас є досить малий відсоток вакцинованих серед груп ризику.

Тільки-но минули новорічні свята, можна очікувати на підйом захворюваності – імунолог про Омікрон

Про це розповів в інтрев’ю імунолог, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики  Федір Лапій 

“Однозначно, нам потрібно чекати на його поширення. Маємо розуміти, що варіант Омікрон більш заразний, легше передається від людини до людини. А зараз тільки-но минули новорічні свята. Люди відвідували одне одного, святкували, колядували, збиралися на різні заходи – тож можна очікувати на підйом захворюваності після новорічних свят”, – зазначив Лапій.

За його словами, у Західній Європі зростає кількість випадків, але якщо подивитися на людей, які перебувають у стаціонарах, то складається враження, що він більш легко перебігає. В той же час, імунолог додав, що не можна переносити ці дані на Україну, бо все ж таки населення Західної Європи набагато краще вакциноване проти ковіду, особливо – групи ризику. І вже чималий відсоток із груп ризику в Західній Європі пройшли і ревакцинацію.

“А завдяки ревакцинації можна добитися ефективності щодо попередження госпіталізації до 80 відсотків і більше. Як цей варіант поведе себе в Україні, наразі сказати важко, зважаючи на те, що все ж таки в нас є досить малий відсоток вакцинованих серед груп ризику”, – деталізував Федір Лапій.

Нагадаємо, за добу в Україні зафіксовано 1969 нових випадків коронавірусу. 

Великий Київ у Google News

підписатися