The New York Times присвятив статтю виставі “Конотопська відьма”, яку показує Театр Франка

Автор: Галина Ворона
18:26 28.05

Видання The New York Times опублікувало статтю, присвячену українській виставі “Конотопська відьма”. Постановка на основі української класики користується шаленим успіхом і змушує театралів і не тільки годинами стояти у черзі за квитками.

The New York Times присвятив статтю виставі “Конотопська відьма”, яку показує Театр Франка Фото: The New York Times

Як зазначає авторка матеріалу Марія Вареникова, сюжет вистави має тісний зв’язок з повномасштабним вторгненням.

П’єса за мотивами класики літератури ХІХ століття стала хітом серед українців, які бачать у повісті культурні та історичні відгомони того, з чим вони стикаються після дворічної війни”, — йдеться у тексті.

На думку авторки, успіх вистави свідчить про відновлення інтересу до культурної спадщини України після повномасштабного вторгнення Росії в країну в лютому 2022 року, що проявилося в театрі, літературі та мистецтві. Це й культура козацтва, напівкочового народу, що населяв степи України та півдня Росії. 

Фото: The New York Times

“Конотопська відьма” дебютувала минулої весни, а галас навколо неї зростав, як і попит на квитки цього року. Зараз вистава в репертуарі театру і наразі її не планують завершувати.

У романі та п’єсі Григорія Квітки-Основ’яненка розповідається про Микиту Заброгу, управителя козацького містечка, який закохується в красуню, яка відмовляється вийти за нього заміж. Страх Заброги через те, що його покинули, посилюється жахливою посухою, яка охопила його місто, і, злий на жінок загалом і під впливом свого хитрого корисливого клерка, він вирішує, що в усьому винні відьми.

Дія п’єси розгортається в період 1600-х років, коли царська Росія намагалася поширити свій контроль над землями, які сьогодні є Україною. Поки Заброга шукає відьом, начальство наказує йому послати вояків воювати з росіянами.

Перспектива йти на війну лише зміцнює переконання козаків, що їх підкопують відьми, і що їх потрібно втопити — завдання, яке Заброга виконує з нещадною енергією замість того, щоб готуватися до війни.

Фото: The New York Times

П’єса закінчується тим, що селяни виявляють відьму після того, як втопили кілька невинних жінок. Але відьма сміється останньою, наклавши заклинання, яке змушує Заброгу одружитися з непривабливою жінкою в селі.

Нарешті його звільняє начальство за нехтування своїми обов’язками щодо підготовки до оборони від росіян.

Фото: The New York Times

Читайте також: Фото дня. Кияни вистоюють черги заради квитків на “Конотопську відьму” у театрі Франка

Нагадаємо, показами “Конотопської відьми” Театр Франка назбирав на сто дронів на фронт.

Великий Київ у Google News

підписатися