Терміни реєстрації торгової марки в Україні

16:15 09.10.2020

Час – одна з основних величин, якові беруть до уваги при веденні бізнесу. Оптимізація витрат часу на ті чи інші робочі процеси, в тому числі – автоматизація робочих процесів, є трендом нашого часу. Тому, в питаннях юридичного супроводу бізнесу завжди критичним є час, який потрібен на виконання тієї чи іншої дії.

Терміни реєстрації торгової марки в Україні

Термін підготовки до реєстрації ТМ

Левова частка успіху – це правильна підготовка. Особливо актуальним це правило є для питання реєстрації ТМ. Перед тим, як подавати заявку на реєстрацію ТМ, необхідно зробити наступне:

  • Визначитися з ТМ, яка буде реєструватися;
  • Визначили з Ринком реєстрації ТМ;
  • Зібрати документи й заповнити заявку на реєстрацію ТМ.

Визначитися з ТМ, яка буде реєструватися

Насамперед необхідно зрозуміти: для якого продукту або послуг вам потрібна ТМ? ТМ реєструється по класах, чим більше класів – тим більше держмита за реєстрацію потрібно сплатити. Крім того, в деяких класах може існувати схожа на вашу ТМ.

Наприклад: в класі послуг по розробці софта вже існує ТМ, яка схожа на або ідентична тій, яку ви зібралися реєструвати. У такому випадку, можливо, має сенс вибрати іншу ТМ або зареєструвати кілька різних ТМ в декількох класах.

Термін цього етапу залежить повністю від вас, а для його прискорення ми радимо вам проконсультуватися з командою ВігоЛекс.

Визначитися з ринком реєстрації ТМ

ТМ може реєструватися на декількох ринках, наприклад в Україні, в США і в ЄС. Зрозуміти, на якому ринку реєструвати ТМ дуже просто: необхідно зрозуміти, де будуть представлятися послуги й де буде інкорпорована ваша компанія. Вибирайте ринки, виходячи з відповідей.

Після того, як ви визначилися з ринком, ми рекомендуємо вам зробити процедуру попереднього пошуку ТМ – це пошук в реєстрі ТМ на предмет схожих або аналогічних вашої ТМ. Цю процедуру можна проводити самостійно, за допомогою юристів або шляхом офіційного звернення до органу реєстрації ТМ.

Виходячи з досвіду команди ВігоЛекс, термін цього етапу, включаючи попередній пошук ТМ, займає від 5 до 10 робочих днів.

Зібрати документи й заповнити заявку

У різних країнах орган реєстрації ТМ вимагає подавати різний перелік документів для реєстрації ТМ. Стандартним переліком є:

  • заявка на реєстрацію ТМ;
  • документ про сплату держмита;
  • довіреність на заявника – якщо ви подаєте заявку не самостійно.
  • стандартно, термін цього етапу займає кілька робочих днів.

Однак, наприклад, у США, орган реєстрації ТМ вимагає також надати докази реального використання ТМ або намір використовувати ТМ в найближчому майбутньому (до 3 років від дати подання заявки). В такому випадку, термін буде залежати від того, наскільки швидко ви зможете зібрати та представити докази реального використання або наміри використовувати ТМ.

Термін реєстрації ТМ

Дуже часто, термін реєстрації ТМ – це таємниця, вкрита мороком. У законодавчих актах, як правило, не встановлюються чіткі терміни реєстрації ТМ, а на офіційних сайтах органів реєстрації ТМ вказуються тільки приблизні терміни.

Звичайна реєстрація ТМ

У випадку з Україною, виходячи з досвіду команди ВігоЛекс, реєстрація ТМ займає від 18 до 24 місяців. Для прикладу, в США цієї процес займає від 24 до 30 місяців в разі відсутності уточнень і додаткових вимог з боку органу реєстрації ТМ, в разі ж наявності таких претензія або вимог термін реєстрації ТМ може збільшитися

Пришвидшена реєстрація ТМ

У кожній країні передбачена можливість прискореної реєстрації ТМ. Це процедура, за якою ви як заявник сплачуєте додаткове держмито, у зв’язку з чим вашу заявку розглядають в пріоритетному порядку.

Актуальність вибору такої процедури в кожній країні необхідно оцінювати окремо, тому що в деяких країнах кількість запитів на прискорений розгляд заявки про реєстрацію ТМ настільки велике, що подавати її просто не має сенсу.

Підсумовуючи, загальний термін реєстрації ТМ в Україні середньому коливається від 19 до 25 місяців. В інших країнах термін реєстрації ТМ потрібно може бути іншим у зв’язку з:

  • необхідністю подавати додаткові документи для реєстрації ТМ;
  • більш тривалим терміном розгляду заявки на реєстрацію ТМ;
  • законодавчим обов’язком залучати місцевих юристів для реєстрації ТМ (наприклад, в США).

Таким чином, реєстрація ТМ – не справа одного дня, а тривалий і копіткий процес, тому команда ВігоЛекс рекомендує вам з усією серйозністю підійти до питання реєстрації вашої ТМ, попередньо проконсультувавшись з юристами щодо цього питання.

Великий Київ у Google News

підписатися