Термін оновлення даних для ТЦК сплив – хто і за що може отримати штрафи

Автор: Оксана Тупальська
13:14 03.08

Адміністративне покарання за ініціативи ТЦК можуть отримати як ті військовозобов’язані, які своєчасно не оновили облікові дані, так і ті, відомості про кого уже є в Реєстр+, проте порушують передбачені законодавством вимоги. Про це розповіла офіцер сектору мобілізаційно-оборонної роботи Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Лариса Козак.

Термін оновлення даних для ТЦК сплив – хто і за що може отримати штрафи
Світлодіодне освітлення

Кара за несвоєчасне оновлення облікових даних

Частина військовозобов’язаних, які прийдуть оновлювати дані вже тепер, бо своєчасно не дочекалися в черзі, не мали в хаті інтернету або мали поважні причини, зроблять це без будь-якої кари. І поновлювати дані надалі заохочують, каже Лариса Козак. Уточнення даних – це повідомлення актуального місця проживання громадянина і актуалізація його контактних даних (прізвище, ім’я по батькові, e-mail, номер мобільного телефону).

Однак якщо ТЦК надішле повістку військовозобов’язаному за адресою, де він не мешкає, бо нове місце проживання не повідомив, то отримає штраф. 

Після неприбуття за даною повісткою, ТЦК має право одразу винести постанову і накласти адміністративне стягнення (штраф від 17 до 25 тис. грн). І вже після неприбуття за повісткою, такий громадянин передається відповідним повідомленням до органів Національної поліції з метою здійснення його адміністративного розшуку та доставлення до відповідного ТЦК, – пояснює Лариса Козак.

Якщо військовозобов’язаний оновив дані, але не забрав повістку від ТЦК у поштарів

Порушником він буде вважатися у тому випадку, якщо не прийде до ТЦК впродовж 14 днів з моменту відправки йому повістки. Обов’язок візиту є незалежно від мети виклику – чи це запрошення на лікарську комісію, чи на оновлення даних або інші цілі.  

Повістка виписується або формується і надсилається не пізніше наступного дня після підписання, однак дата явки по такій повістці повинна визначатися не менше ніж 14 днями. Це зроблено для того, щоб унеможливити питання, наприклад, затримки поштового відправлення, недоставлення даної повістки. Чи взяв громадянин цю повістку в руки особисто, чи не забрав з поштового відділення, чи вона повернулась у зв’язку із закінченням строків зберігання, чи навіть з відміткою “особа не проживає”, така повістка буде вважатися автоматично врученою.

Якщо людина отримала повістку, однак захворіла, сталися обставини непереборної сили, смерть близьких, він зобов’язаний впродовж 3-ох днів повідомити про це ТЦК, надати документи, що підтверджують причину та з’явитися впродовж 7 днів після завершення події, що перешкоджає візиту. 

Приклад: У військовозобовʼязаного визначена дата прибуття на 1 серпня. Громадянин захворів, у нього є три дні на повідомлення ТЦК із поданням відповідних підтверджуючих документів про причини неявки, тобто до четвертого числа він повинен обов’язково надіслати лікарняний лист. Якщо ця дата буде прострочена, то вже 4 серпня людині можуть одразу виносити постанову про штраф. Якщо громадянин вкладається в ці терміни, то його “ставлять на паузу” і чекають подальшого прибуття вже протягом 7 днів. 

Раніше “ВК” розповідав, за яких обставин через неоновлення даних для ТЦК можуть забрати автомобіль та житло.  

Великий Київ у Google News

підписатися