Про це розповіла в інтерв’ю заступниця КМДА Марина Хонда.
За словами чиновниці , люди мають розуміти, що територіальні центри не можуть бачити всіх одиноких, вони бачать тих, які у них є в реєстрі догляду.
“У нас, коли почалася війна, знаєте, яка сталася ситуація? Дуже багато дітей, дорослих, поїхали і залишили самотніх батьків. І почалася дивна історія: от а до Марії Іванівни досі ніхто не прийшов. А хто знає, що ви покинули Марію Іванівну? Тобто люди мають розуміти, що територіальний центр – не “всевидюще око”, працівники не можуть зазирнути у кожну квартиру. Для того, щоб про людину подбали – про неї слід повідомити”, – зазначила Хонда, відповідаючи на питання щодо догляду й опіки над самотніми людьми зараз, на час війни.
Часто людина, яка опинилася сама, і не знає, що в неї така можливість є, говорить Хонда. А деякі люди взагалі вважають нижче своєї гідності звертатися за допомогою. Тому якщо поруч є сусіди, які розуміють, що старенькі не йдуть на контакт, слід зателефонувати або на 15-51, чи до територіального центру соціального осблуговування району, щоб соцпрацівник надав допомогу.
Марина Хонда зізналася, що часто їй пишуть в особисті повідомлення у Фейсбуці, що є там такий-то дідусь, то вона реагує.
“Коли почалася війна, то таких повідомлень було валом. Були випадки, коли ми й поліцію викликали, відчиняли двері, і “швидка” не їхала. Багато дорослих дітей поїхали не повідомивши нікого, що залишають тут своїх самотніх батьків. Не хочу нікого звинувачувати, бо інколи ці діти їхали терміново, бо рятували своїх маленьких дітей”, – пояснює чиновниця.
Тому у ситуації порятунку літньої людини, за словами Хонди, має бути взаємодія сусідів, влади, рідних.