Про це повідомляє Укрінформ.
В основі терапії за участі собак лежить тісний зв’язок, який може зародитися між людиною та твариною. Найголовніша робота з пережитим травматичним досвідом та проблемами із психоемоційним станом клієнта відбувається завдяки комунікації з психологом. Собака при цьому допомагає створити атмосферу безпеки та відкритості на сеансах.
Взаємодія із собаками знижує рівень гормона стресу – кортизолу, і стимулює вироблення ендорфінів — природних антидепресантів, розповідають експерти. Також спілкування із чотирилапими допомагає підвищити рівень серотоніну та дофаміну – нейромедіаторів, які сприяють гарному настрою.
У центрі з відвідувачами працюють професійні психологи та кінологи із п’ятирічним досвідом. Собаки дресировані, привітні до незнайомців, спокійно реагують на галас та на незнайомі для них ситуації.
Каністерапія в Україні не регламентована законодавчо, але тварини Центру отримують міжнародні сертифікати, такі як IAHAIO, PADA, ASB.
Клієнтами Центру можуть стати люди, які відчувають стрес та тривогу, пов’язані з пережитими травмами, нестачу підтримки, страх, занепокоєння, гнів та труднощі в адаптації до нових реалій життя. Зокрема, клієнтами Центру можуть стати: внутрішньо переміщені особи, військові, ветерани, сім’ї та діти військових, постраждалі від війни.
Центр каністерапії у Києві фінансує благодійний фонд Royal Canin Foundation. Він надає допомогу військовим та їх родинам, а також дорослим та дітям, які постраждали від війни.
- Центр розташований за адресою вул. Прирічна, 27е.
Читайте також: Рятувальники показали «Богиню», яка рятує людей та любить… сардельки(відео)
Нагадаємо, у столиці для дітей з інвалідністю проводять сеанси каністерапії.