Технології в Києві: дерева обстежуватимуть за допомогою томографа

У Києві дерева обстежуватимуть за допомогою арботома - пристрою для діагностики рослин. За його допомогою можна побачити стан дерева всередині.

Як повідомляє «Київзеленбуд», комунальне підприємство придбало просторовий імпульсний томограф «Арботом», за допомогою якого можна безпечно для рослини дослідити структуру стовбура на наявність, об’єм і конфігурацію порожнин та уражень.

Це дає можливість визначити методи лікування та профілактики для збереження дерева. В першу чергу, планується застосовувати арботом для визначення стану вікових та старих дерев. Спеціалісти вже розпочали тестувати томограф.

«Фахівці зможуть визначати внутрішні пошкодження дерев, здорові вони чи аварійні. У першу чергу, це стосується вікових дерев, які є пам’ятками природи і потребують особливого піклування. Таких дерев у нашому місті більше 300. Другий важливий аспект – безпека. Під час сильної негоди ми мали випадки падіння дерев, які не витримували вітру чи опадів. І ми мали негативні, а часом і трагічні наслідки таких падінь. Нове обладнання допоможе: вчасно діагностувати зелені насадження, вчасно лікувати або видаляти дерева, що можуть становити потенційну небезпеку», – розповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Арботом – німецьке обладнання, що має датчики, які кріпляться до кори дерева. Сигнали з датчиків одразу можуть бути виведені на екран ноутбука, де різними кольорами показана томограма стовбура в розрізі та можливі ураження деревини. Зелений колір – здорова і неушкоджена деревина, червоний фіксує дефекти та ураження.

Нагадаємо, українські ліси перевірять, востаннє це робили 10 років тому.