Техніку нетрадиційного нетканого гобелену покажуть на виставці у музеї мистецтва

Автор: Любава Лисичкіна
19:34 03.04

В музеї відкривається виставка творів художнього текстилю «Нитки долі» майстрині з міста Бориспіль на Київщині Юлії Петренко .

Техніку нетрадиційного нетканого гобелену покажуть на виставці у музеї мистецтва
Як анонсували захід у  Національному музеї декоративного мистецтва України, виставка відкривається 4 квітня о 16. 00.
 
Виставкова експозиція презентує 30 робіт художниці, виконаних в техніці нетрадиційного нетканого гобелену, серед яких «Червона нитка долі», «Георгій Змієборець», «У гнізді», «Біля хати», диптих «З глибини віків» та ін. Переважна більшість композицій – це твори останніх років воєнного часу.
 
«Техніки, що я використовую у своїх роботах – це своєрідний код пам’яті, який трансформувався в сучасне завдяки прочитанню наших звичаїв, традицій, символів. Ті матеріали, які зараз широко використовуються в сучасному декоративно-прикладному мистецтві, раніше слугували для ужиткового призначення. Тому поєднання цих текстильних технік і матеріалів в одну композиційну роботу – своєрідний експеримент. За допомогою таких технік формується ніби маленький конструктор: «мотанка» або нетканий гобелен, вибійка, клеєння льону», – зазначає мисткиня.
 
 
Коло творчих зацікавлень майстрині досить широке. Вона працює в авторській техніці ліплення об’ємних картин-барельєфів з солоного тіста та сучасних матеріалів, які називають «об’ємним живописом» та «українським 3D», виготовляє авторські ляльки, вишиває та оздоблює одяг авторським малюнком та бісером, проводить майстер-класи.
 
Юлія Петренко – членкиня Національної спілки художників України та Української асоціації ручної творчості. багаторазова переможниця міжнародних та всеукраїнських мистецьких і освітянських конкурсів, ілюстраторка дитячих журналів та навчально-пізнавальних книг. Крім того, вона є авторкою образотворчих методик, посібників для педагогів і дітей, які побачили світ у всеукраїнських видавництвах.
 
До слова, у Києві вперше відбудеться великий “Дизайн-маркет” з ексклюзивними товарами понад 100 українських брендів.

Великий Київ у Google News

підписатися