Про це повідомляє МКІП.
Як пояснив генеральний директор-художній керівник театру Франка Євген Нищук, такі зміни диктує воєнний час, тож о інклюзивність – зараз це необхідність, яку не можна ігнорувати.
Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра – слова видатного режисера Леся Курбаса стають актуальнішими, ніж будь-коли. Через військові дії кількість людей з інвалідністю зростає, тому наше пріоритетне завдання зробити простір театру доступнішим“, — сказав він.
Разом із засновником ГО “Доступно.UA” Дмитром Щебетюком, вони пройшлися приміщеннями театру та визначили перелік локацій, які потребують змін.
В межах масштабного проєкту планується вдосконалення існуючих пандусів, системи навігації у приміщенні театру для маломобільних людей, людей з порушенням слуху та зору, переобладнання спеціальних місць у глядацькій залі, вбиральнях та гардеробі.
Окремо запланована спеціалізована перепідготовка персоналу театру, аби зробити перебування на мистецьких заходах кожного з глядачів комфортним. Зміни торкнуться і системи продажів – там зʼявляться спецпозначки інклюзивних місць у глядацьких залах.
Розширення доступності театру для маломобільних верств населення відбуватиметься у співпраці з Sense Bank, Visa Ukraine та ГО “Доступно.UA.
Читайте також: Театр Франка за сезон відіграв понад 600 вистав та зібрав для ЗСУ понад 5 млн гривень
Нагадаємо, The New York Times присвятив статтю виставі “Конотопська відьма”, яку показує Театр Франка.