Тато-годувальниця. Чоловіки тепер можуть ходити в декрет, Рада дозволила

Автор: Любава Лисичкіна
22:20 15.04

Парламент сьогодні ухвалив законопроект, яким урівнюються права жінок та чоловіків на декретну відпустку при народженні дитини.

Тато-годувальниця. Чоловіки тепер можуть ходити в декрет, Рада дозволила

Про це повідомляє “Великий Київ” з посиланням на трансляцію засідання ВР.

Законопроект №3695 був проголосований сьогодні. В ньому – рівна можливість матері або батькові дитини скористатися правом на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Новації закону:

  • передбачається, що чоловіки, як і жінки, зможуть брати оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 днів без урахування святкових і вихідних, так звана  “одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів”.
  • чоловіки зможуть йти у декретну відпустку з догляду за дитиною: і батько, і матір дитини матимуть рівні права на декретну відпустку.

  •  у відпустку можуть піти не лише татусі, але й бабуся або дідусь, які фактично доглядають за дитиною.

  • батькові дитини поряд з матір’ю дають право скористатися додатковою оплачуваною відпусткою для працівників, які мають дітей або дитину з інвалідністю, тривалістю 10 або 17 (за сукупністю) днів.

До слова, стало відомо коли відновиться прийом дітей до садочків. Цьогоріч у столичних дитсадках очікують прийняти 20 тисяч дітей.  

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...