Тарифна перемога Юлії Тимошенко та команди «Батьківщина»

Автор: Великий Київ
16:12 16.07.2019

8 липня Шостий апеляційний суд визнав незаконною постанову Кабміну N315 від 2016 року, за позовом Юлії Тимошенко та її команди,…
Читать дальше

Тарифна перемога Юлії Тимошенко та команди «Батьківщина»

8 липня Шостий апеляційний суд визнав незаконною постанову Кабміну N315 від 2016 року, за позовом Юлії Тимошенко та її команди, про встановлення єдиної ціни на газ на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів для населення та промисловості.

Це вже суд апеляційної інстанції, який визнає, що ціна на газ, взята «зі стелі» і, що уряд не мав повноважень її підвищувати, бо це прерогатива регулятора – НКРЕКП.

Щоб довести це в Окружному адміністративному суді Києва, а потім у 6-му апеляційному, пішло понад три роки (!).

Саме стільки влада «тягнула» з розглядом справи, використовуючи «телефонне право» і подаючи безліч безглуздих клопотань: про роз’єднання і об’єднання справ, проведення експертиз, відвід суду тощо.

Увесь цей час влада продовжувала незаконно «виставляти» нові ціни на газ, підвищуючи їх без жодних докорів сумління та економічного обґрунтування, і заганяючи населення у борги і бідність.

Адже разом із цінами на газ зростали тарифи на інші послуги ЖКП.

При цьому вигодонабувачі – у НАК Нафтогазі – не забували виписувати собі «космічні» премії.

Фактично у суді Юлія Тимошенко і її команда добилась визнання незаконною, протиправною і нечинною постанову Кабміну і створила юридичну базу для повернення надлишково сплачених коштів у результаті її дії.

Ми довели, що люди не мали платити за «драконівськими» тарифами, взятими «зі стелі», і що зменшення вдвічі ціни на газ для населення, на чому наполягає Юлія Тимошенко – це реально!

Ми вважаємо, що НАК «Нафтогаз України» має повернути українцям переплати з 2016 року, або зарахувати їх як аванс – у рахунок майбутніх платежів.

Лише, за приблизними оцінками експертів, переплата мільйонів українців за цей період склала 30-40 млрд грн (!).

У зв’язку із рішенням суду, яке набуло законної сили, кожен споживач послуг отримав можливість звернутись до постачальника послуг (відповідних облгазів) для перерахунку надлишково сплачених коштів за природній газ.

Наразі м’яч на боці президента Зеленського, якому Юлія Тимошенко передала пакет указів та законів із «рецептом», як миттєво знизити ціни на газ до адекватного рівня. Йому достатньо накласти вето на тарифні постанови. І цього, до речі, згідно останніх опитувань КМІС, чекають 42,8% українців.

Команда «Батьківщини» не зупинятиметься на досягнутому рішенні суду. Одразу після виборів до Верховної ради України і заручившись підтримкою людей, ми плануємо одним із перших рішень нового уряду на чолі із Юлією Тимошенко – знизити ціну на газ удвічі від нинішньої до економічно обгрунтованої.

Крім того, буде розроблено механізм компенсації переплат за житлово-комунальні послуги, враховуючи рішення суду, якого домоглась Юлія Тимошенко та команда «Батьківщини».

 

Великий Київ у Google News

підписатися