Таблички з номерами замість прізвищ: у Бучі поховали перших 15 невідомих жертв окупації

Автор: Галина Ворона
18:24 09.08.2022

На цвинтарі по вул. Депутатській у Бучі поховали перших 15 тіл цивільних, особи яких залишились невстановленими. Усі вони будуть поховані із номерними табличками.

Таблички з номерами замість прізвищ: у Бучі поховали перших 15 невідомих жертв окупації
оренда квартири Київ

Про це повідомляє Бучанська міська рада.

Зазначається, що поховання відбулось за дорученням Київської обласної державної військової адміністрації, відповідно до дозволів Київської обласної прокуратури.

Похованням займається ритуальна служба КП “Бучасервіс”.

поховання неідентифікованих жертв окупації у бучі

У міськраді зазначили, що процедура ідентифікації тіл, які були вбиті у лютому- березні на території Бучанської громади, тривала із квітня.

Як пише Суспільне, радниця міського голови Бучі Михайлина Скорик-Шкарівська уточнила, що серед загиблих – 14 чоловіків та 1 жінка.

поховання неідентифікованих жертв окупації у бучі

За її словами, 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони закатовані і розстріляні, на всіх є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину.

“Спалена в машині жінка на Яблунській вулиці, є скелет чоловіка, який загинув в машині. З однієї могили, де було троє ексгумовано, одного впізнали, він з Бучі. З іншої могили, де 7 ексгумовано, також впізнали одного чоловіка з Бучі. Ми підозрюємо це тіла наших людей захоплених в Бучі, але закатовані в Мироцькому. Відповідно, ми мусимо їх поховати”, — говорить Михайлина Скорик-Шкарівська.

поховання неідентифікованих жертв окупації у бучі

Якщо родичі місяць не забирають тіло людини, місцева влада має поховати.

“В мирний час є звичайна процедура поховання, тих кого не забрали рідні, це називається державне поховання. Кожна міська, селищна, сільська рада зобов‘язана поховати тіла, які були знайдені. Морг пише прокурору, він в свою чергу пише місцевій владі, ми ховаємо. Ми намагались максимально сприяти родичам, щоб вони змогли знайти рідних, але звернень зараз мало, ми розуміємо хто міг і хотів закінчили цю процедуру і ми не знаємо, що сталось з рідними цих людей“, — пояснює вона.

Якщо ж знайдуться рідні загиблих, на могилі буде номерна табличка, по процедурі ДНК можна встановити спорідненість, з дозволу слідства можна або замінити табличку або перепоховати, як захочуть рідні. Скільки ще залишилось неідентифікованих тіл, наразі невідомо – списки ще опрацьовують з морга. 

Читайте також: Звірства та вбивства в Бучі: ССО отримали повні дані російських окупантів (ФОТО)

Нагадаємо, від дій окупантів у Бучанській громаді загинули щонайменше 458 українців.

Великий Київ у Google News

підписатися