“Національний прапор – це один із символів державності і єдності нашого народу. Український прапор став ще й оберегом, з яким ідуть у бій наші захисники та захисниці, відстоюючи незалежність і свободу України у війні, з якою вдерлася в нашу країну росія. З державним прапором українці виходили і на Майдан у боротьбі за демократію і європейське майбутнє нашої держави. Ще до офіційного проголошення незалежності України синьо-жовтий прапор майорів над багатьма українськими містами і селами”, – сказав у промові міський голова Віталій Кличко.
Прапор із синіми та жовтими кольорами був на гербі Галицько-Волинського князівства у XIV ст., використовували його і у Запорізькому війську, синьо-жовтий прапор як національний символ з’явився у 1848 році затвердила “Головна Руська Рада”.
А першим прапором УНР був стяг із жовтою смугою згори на синьою внизу. У січні 1918 Михайло Грушевський та Центральна Рада затвердили національний прапор, який маємо нині – з синьою смугою згори та жовтою під нею.
16 липня 1990 року коли Верховна рада ухвалила Декларацію про суверенітет України в присутності великої кількості людей підняли синьо-жовтий прапор під будівлею Київради. Він знову став символом незламності українського народу після років радянщини.
День Державного прапора України 23 серпня офіційно відзначається з 2004 року.
Найбільший державний прапор країни підняли на території Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні» в присутності президента. Це був національний стяг з підписами військових, які нині на фронті відстоюють незалежність.
“І настане час, коли цей особливий прапор зможе побачити вся наша вільна й мирна Україна. Вся”, – сказав Володимир Зеленський.
Нагадаємо, центр столиці ще до святкування Дня Незалежності переповнений людьми – приходять дивитися на російську техніку, яку знешкодили ЗСУ.