Свято Покрови, День захисників і захисниць України: 14 жовтня в історії

Автор: Тетяна Сененко
10:15 14.10.2021

14 жовтня – сильний і важливий для українців день, який має багато смислів. Святкуємо 79-ту річницю створення Української повстанської армії, День Козацтва, День захисників і захисниць України, а також релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Свято Покрови, День захисників і захисниць України: 14 жовтня в історії

День захисників і захисниць України.

Свято є неробочим днем. Встановлено Указом президента в 2014 році. Раніше мало назву День захисника України. 14 липня 2021 Верховна Рада України перейменувала свято в “День захисників і захисниць України”.

Назва цього популярного у народі свята говорить сама за себе. Захист своєї батьківщини від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним принципам будь-якої країни – благородна справа, яка вимагає від людей сміливості, честі і відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

 

 День українського козацтва.

У XVI-XVII ст. під час боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань – козацтва (XV століття), яке створило державу (XVI століття) зі своєрідним республіканським устроєм – Запорізьку Січ, яка стала політичним оплотом українців.

З початку відродження козацтва на Україні президентом України були підписані укази: “Про координаційну раду Українського козацтва”, “Про національну програму розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки” і, звичайно ж, “Про день Українського козацтва”.

Всесвітній день стандартів.

У цей день в 1946 році в Лондоні відкрилася конференція національних організацій зі стандартизації. 25 країн були представлені 65 делегатами. Результатом їх роботи стало заснування нової Міжнародної організації зі стандартизації – ISO (від грецького слова isos – рівний).

Всесвітній день зору

 (World Sight Day) відзначають у другий четвер жовтня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Народні прикмети

Журавлі вже відлетіли – чекай ранню зиму.
Випав сніг – прикмета, що зима буде сніжною і морозною
Яка погода на Покрову, такою і буде вся зима.
Зіграєш весілля на Покрову – за прикметами життя в шлюбі буде щасливим. 

Що не можна робити 14 жовтня

У цей день потрібно відмовитися від будь-якої брудної роботи: не можна прати, прибирати, копати. Також в руки не потрібно брати голку для шиття.

На Покрову категорично заборонено лаятися і свариться, особливо з близькими людьми.

На свято не можна вживати алкоголь. Також протягом дня бажано не готувати серйозних страв, потрібно починати готувати тільки ближче до вечері.

Також в цей день не треба позичати гроші або ж брати в борг.

Сім’ям, де є незаміжня дівчина, не можна відмовляти сватам. Вважається, що якщо в цей день відмовитися, то дівчина може залишатися самотньою ще протягом трьох років. 

Великий Київ у Google News

підписатися