Свято найдорожчих. В Україні святкують День матері

Автор: Тетяна Сененко
11:30 09.05

В Україні сьогодні відзначається День матері. Він встановлений згідно з Указом Президента від 10 травня 1999 року і відзначається кожної другої неділі травня. Цього дня вітають матерів і вагітних жінок – майбутніх мам.

Свято найдорожчих. В Україні святкують День матері
У нашій країні свято вперше відзначили в 1929 році у Львові.
Союз українок» зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді День матері відзначали дуже широко.
 
Після традиція святкування поширилася по Тернопільській області та Східній Галичині. Разом з тим, в радянський період святкування заборонили.

Офіційно в Україні святкування Дня матері було встановлено указом президента від 10 травня 1999 року.

Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях свято було заборонене. Лише з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну.

Сьогодні свято відзначається у 85 країнах світу. 

Читайте також: Квіти в День Матері: як вибрати? Практичні рекомендації, фото

До слова, сьогодні, 9 травня, Україна відзначає 76-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цю пам’ятну дату Верховна Рада встановила 9 квітня 2015 року законом «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Великий Київ у Google News

підписатися