Про це повідомляють “Букви”.
У Національному історико-етнографічному заповіднику “Переяслав”, саме у селі В’юнище, що знаходиться поблизу Переяслава, є старовинна дерев’яна церква святої Параскеви П’ятниці, яка була побудована у 1891 році. Споруда вважається пам’яткою архітектури.
За радянських часів, а саме 27 березня 1979 року, у церкві відкрили Музей світопізнання та мирного освоєння космосу. З 2003 року назву змінили на Музей космосу.
Ідея створення такого музею належала історику і культурологу Михайлу Сікорському – сину видатного українського авіаконструктора Івана Сікорського. Допомагали наповнювати колекцію музею академік Олександр Ішлінський та доктор технічних наук Сергій Малашенко.
Саме завдяки їхній наполегливості вдалося зібрати доволі рідкісні предмети, що пов’язані з освоєнням космосу.
Перед входом до музею стоїть бюст Костянтина Ціолковського, який є одним із засновників ракетобудування та сучасної космонавтики.
Деякі речі до музею передали космонавти Георгій Береговий та Леонід Каденюк.
Експозиція музею налічує понад 450 предметів.
Тут є макет штучного супутника Землі (1:1), двокамерний рідинний двигун РД-219, макет некерованої двоступеневої метеорологічної ракети “М-130”, макет спускового апарату автоматичної станції “Венера-7”, макет рухомої місячної лабораторії “Луноход-1”, автоматична іоносферна лабораторія “Янтар-1” та багато чого іншого не менш цікавого.
До слова, розбите серце у Софії Київській: археологи знайшли дивовижний фрагмент фрески.