Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) підготувало підбірку найкращих локацій, де можна у ці святкові дні не тільки покататися на лижах, а й просто помилуватися фантастичними краєвидами і подихати морозяно-хвойним повітрям.
У підбірці не вказали ціни, бо у кожній з локацій можна знайти сервіс на будь-який гаманець.
Буковель, Івано-Франківська область
Найвідоміший і найкраще технічно оснащений гірськолижний курорт України з трасами для спортсменів будь-якого рівня. Вирушаючи сюди не потрібно перейматися, чи випаде сніг – завдяки сніговим гарматам його вдосталь упродовж всього сезону.
До ваших послуг:
- 62 траси загальною протяжністю 65 кілометрів:
- 12 простих, 42 середньої складності та 8 складних для професійних спортсменів.
- 16 підйомників, з яких 15 крісельних і 1 бугельний.
Це курорт з чудово розвиненою інфраструктурою: тут є кафе і ресторани, готелі та клуби. А хто не дуже любить лижі, може покататись лісовими стежками Буковелю на запряженими сибірськими хаскі нартах, або снігоходом чи квадроциклом по гірських вершинах Карпат. Діти та дорослі будуть у захваті від відвідування контактного зоопарку в комплексі Гуцул Ленд, де в природних умовах проживають свійські, екзотичні й дикі тварини та птахи. А ще радимо скористатися оглядовим підйомником, щоб насолодитися неймовірними краєвидами. З гори видно і затишні гуцульські села, і безкраї карпатські ліси.
Драгобрат, Закарпатська область
Цей найвисокогірніший курорт України розташований на стику хвойних лісів і зони альпійських лугів. Його найвища точка на горі Стіг сягає висоти 1 707 метрів. На Драгобраті сніг з’являється найпершим і лежить найдовше. Жоден курорт в Україні не може похвалитися таким якісним покривом у березні, квітні, а часто – ще й у травні. Щоправда, дістатися сюди дещо важче, ніж до Буковеля. Піднятися на територію комплексу з найближчого населеного пункту можна тільки на позашляховику. Зате незабутні враження точно гарантовані.
Для туристів тут облаштовано:
- 9 трас загальною протяжністю 10 кілометрів. Одна з них проста, для дітей і новачків, 5 – середньої складності та 3 складних, для професійних спортсменів.
- 11 підйомників, з яких 2 крісельних і 9 бугельних.
Курорт відомий фрістайл-трасами світового значення. Деякі з них прокладені через ліс, тож любителям екстремального лижного спорту тут буде цікаво. Також на курорті можна покататися на снігоходах, ратраці або конях.
Славське, Львівська область
Курорт із м’яким гірським кліматом та розвиненою інфраструктурою, розташований на відстані 130 кілометрів від Львова, відомий офіційним центром гірськолижного спорту, адже саме тут тренується Олімпійська збірна України.
Загалом у Славському:
- 11 трас різного рівня складності. Основні траси курорту обладнані на схилах гір Тростян, Погар, Високий Верх, Кремень і Менчил.
Найбільше їх на Тростяні: тут є і пологі спуски для новачків, і круті для спортсменів з досвідом. На горі Погар є траси для фрістайлу та слалом-гіганта, а ще там можна зайнятися дельтапланеризмом. Завдяки сніговим гарматам робота комплексу не залежить від погоди. Є в Славському і нічне катання. А ще на курорті функціонує найдовший крісельний витяг України, довжина якого досягає 2 700 метрів. Загальна протяжність спусків – 22 кілометри.
Пилипець, Закарпатська область
Курорт розташований біля підніжжя гір Гимба та Магура-Жида і вважається колискою українського фрірайду. Є тут і обладнані траси для новачків, і просунутих лижників, а також траси для шанувальників бігових лиж. Висота – 700 метрів над рівнем моря.
- Протяжність 8-ми місцевих гірськолижних трас – 20 кілометрів. Більшість з них розташовані на горі Гимба. На цьому курорті немає штучного засніження, а це означає, що відпочинок повінстю залежить від погодних умов. Проте у Пилипці функціонує чимало веб-камер, за допомогою яких є можливість відслідковувати стан трас. Це дає змогу переконатися в наявності снігу перш ніж вирушати у мандрівку.
Крім того, тут гарно розвинена інфраструктура, і якщо ви не плануєте ставати на лижі, то можете просто милуватися мальовничими краєвидами з терас ресторанчиків з автентичною кухнею, кататися на снігоходах, квадроциклах, санчатах або на запряжених кіньми санях.
Красія, Закарпатська область
Цей гірськолижний комплекс на схилі однойменної гори в селі Вишка підходить як для спортсменів, так і сімей з дітьми. Приїздити сюди можна з грудня і до середини квітня. Навіть у розпал сезону на Красії немає великих натовпів туристів, оскільки це місце не так розрекламоване, як багато інших осередків гірськолижного спорту в Україні. Тут на вас чекає приємна та спокійна атмосфера. Споглядання закарпатської природи налаштує на релакс і дасть змогу абстрагуватися від будь-яких проблем. А лижний спорт додасть потрібної динаміки.
- На курорті є 4 траси, з них 2 «сині» для новачків, одна «червона» для досвідчених спортсменів і одна основна – найдовша в Україні протяжністю аж 3,5 кілометра, з різними ділянками складності.
- Підйомників тут 6, з яких 3 крісельних, 2 бугельних і один мультиліфт. Якщо ви тільки вчитеся кататися на лижах, на цьому курорті вам буде точно комфортно.
Плай, Львівська область
Локація розташована у центрі Карпатських гір, є одним із популярних гірськолижних курортів України і досить швидко розвивається. Дехто навіть називає Плай «міні-версією Буковелю», бо тут так само комфортно, однак менше простору.
- Тут функціонує 6 гірськолижних трас. З огляду на наявність якісного обладнання для штучного засніження, сюди можна вирушати, не боячись капризів погоди. На курорті сучасна інфраструктура – кафе, ресторан, спа-центр, сауни, басейни. Крім того, на території комплексу є музей Бойківської та Гуцульської культур.
Водяники, Черкаська область
Гірськолижний спортивно-оздоровчий комплекс «Водяники» розташований в самому центрі України. Це доволі молодий курорт, який почав функціонувати з січня 2009 року, а тому оснащений найсучаснішим обладнанням і сніговими гарматами. Для активного відпочинку є:
- 3 гірські траси загальною протяжністю 2 кілометра, які призначені як для професійних лижників та сноубордистів, так і для тих, хто тільки вчиться. Територія оснащена бугельним та крісельним витягами, працюють лижна школа та прокат спорядження. Крім того, у Водяниках є трампліни та траса для сноубордингу. Тут кожен знайде собі заняття до душі та зможе насолодитися красою навколишньої природи.
Мигово, Чернівецька область
Цей курорт полюблять ті, хто хоче спокійного розміреного відпочинку для сім’ї з дітьми. Завдяки природним умовам і вигідному розташуванню, сніг випадає тут рано та в достатніх для катання кількостях. Зазвичай сезон триває із грудня до середини квітня. На курорті є:
- 4 гірськолижні траси, одна з яких оснащена спеціально для сноубордистів.
- Загальна довжина трас – близько 3,5 кілометра. Вони дивують не протяжністю, а розмаїттям. Тут можна знайти навіть траси міжнародного значення та сертифіковані маршрути для міжнародних змагань. А ще величезний плюс цих трас те, що вони добре освітлені, а це значить, що ви зможете покататися навіть з настанням темряви, що особливо актуально в грудні-січні.
Нагадаємо, боржники за комуналку не зможуть відпочити за кордоном.