Священик ПЦУ назвав 3 категорії священиків, що представляють УПЦ та не готові відділитися від Москви попри новий закон

Автор: Оксана Тупальська
18:26 21.08

Митрополит Донецький та Маріупольський ПЦУ Сергій своєю мрією на найближчий час називає можливість прийти знову в деокупованиі Маріуполь та Донецьк та відправити богослужіння у храмах, які належать народу України. Після ухвалення парламентом закону, який через 9 місяців дозволить припиняти діяльність громад УПЦ, які в народі називають УПЦ МП, священик розповів, хто зі служителів церкви, що має репутацію, зіпсовану Москвою, не буде готовий відмовитися від російського впливу.

Священик ПЦУ назвав 3 категорії священиків, що представляють УПЦ та не готові відділитися від Москви попри новий закон

“Серед тих, хто досі залишався у лавах московської церкви, я би виділив три групи”, – каже отець.

Перша – ті, хто замотивовані грошима. Таких чимало. І я знаю, що досі деякі священики отримують на свої українські банківські картки великі суми грошей от так званих анонімних «меценатів» на літеру Н., які сидять за океаном і лобіюють інтереси московських попів.

Друга група – ті, хто сидить на гачку у російської ФСБ. Вони не можуть смикнутися, бо спецслужби мають на них компромат.

Треті – найнебезпечніші, бо вони ідеологічні вороги України. Прибічники теорії триєдиної церкви, де головна має бути московська. Це переважно люди радянської витримки, літні люди, яких дуже важко переконувати в чомусь. Ось вони будуть до останнього триматися за свою ідеологію.

Митрополит Сергій додав, що молодші священики УПЦ, яких він вважає більш прогресивними, готові перейти до ПЦУ разом з громадами, які їм довірили своє духовне зростання. На запитання про те, чи багато православних УПЦ перейде в підпілля, відповідає так:

Насправді серед вірян УПЦ МП не так багато щиро відданих ідеології московської церкви людей. Звісно, такі підпільні церкви можуть створюватися, особливо за фінансової підтримки Москви, але ті, хто ідеологічно – з Росією, часто великі боягузи. І одного візиту українського військового, який повернувся з фронту, або представника СБУ буде достатньо, щоб така організація припинила існування. Ну а загалом, це питання не до церкви, що робити з такими таємними організаціями, якщо вони будуть з’являтися. Це питання до українських спецслужб та поліції.

Раніше “Вк” розповідав, що після ухвалення парламентом законопроекту №8371 парафії УПЦ матимуть 9 місяців, щоб довести, що вони більше не мають зв’язку з РФ.

Законом передбачено, що рішення про припинення діяльності може винести суд на підставі висновків відповідних комісій. 

Водночас,журналісти назвали 7 злочинів, які найчастіше інкримінують священикам УПЦ – від колабораціонізму до дій на користь РФ та вивезення ухилянтів закордон.  

А от рух “Чесно” опублікував списки російської агентури депутатів, які були проти чи утрималися від голосування за заборону “московської церкви”.

Великий Київ у Google News

підписатися