Супутник київських політехніків побив всі рекорди, продовжуючи працювати на орбіті

Автор: Любава Лисичкіна
10:22 07.07

PolyITAN — єдиний український наносупутник формату кубсат, що досі перебуває в космосі.

Супутник київських політехніків побив всі рекорди, продовжуючи працювати на орбіті

Про це нагадали у КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Його вивела на орбіту 2014-го ракета-носій «Дніпро». Апарат складався з одного юніту — кубу розміром 100×100×100 мм. У 2014 році він був запущений на навколоземну орбіту за допомогою ракети «Дніпро-1» і працює там по цей час. Тоді в космос було відправлено 33 супутники із 17 країн світу. Та всі «конкуренти» КПІшного наносупутника вже вийшли з ладу.
 
Хоча космічна місія PolyITAN-1 була запланована лише на один рік, він побив усі рекорди — вже 10-й рік на навколоземній орбіті.
 
Це дало поштовх розвивати космічний напрям у Київській політехніці. КПІшники почали працювати над новими супутниками, що підкорюють космос і виконують надважливі місії й сьогодні.
 
Зазначається, що на попередніх наносупутниках були відпрацьовані всі системи життєзабезпечення космічних апаратів. Зокрема, система живлення, яка завдяки встановленим сонячним елементам та акумуляторам забезпечує енергією інші системи апарату. Крім того, система зв’язку наносупутника із наземною станцією. Це потрібно для передачі телеметричної та іншої інформації.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин