Сумувати тим, хто на травневі лишається в Києві – заборонено! Куди піти на вихідних

Автор: Любава Лисичкіна
23:28 28.04.2021

Якщо ваші вихідні пройдуть в Києві, то проведіть їх цікаво. Адже місто, яке 1 травня вийде з “червоної зони” , має безліч цікавих місць, в яких ви ніколи не були. Як і передмістя столиці.

Сумувати тим, хто на травневі лишається в Києві – заборонено! Куди піти на вихідних Фото: elektraua.livejournal.com
Світлодіодне освітлення
“Великий Київ” підібрав кілька цікавих екскурсій, які за гарної погоди та настрою, стануть справжнім відкриттям для того, хто любить своє місто.
 
 Невідомі Біличі 
 
 Біличі – одне з найдавніших поселень на західній околиці міста. Перша згадка про нього датується 1161 роком. Вочевидь, в Біличах знаходився потужний форпост, що охороняв столицю. В подальшому тут, на мальовничому березі річки Нивка, виросло затишне село, що існує й нині.
 
Під час екскурсії Ви дізнаєтеся та побачите
  • Скільки районів Києва заснували вихідці з Біличів;
  • Де починав свій шлях відомий блогер зі страшною славою;
  •  Скільки кладовищ існувало тут;
  •  Як називалися 10 куточків села;
  • Де серед багатоповерхівок збереглися автентичні українські хати;
  •  Як була зруйнована і воскресла місцева церква;
  •  Яке лихо спіткало район на зламі тисячоліть;
  •  Де знаходиться мозаїчна копія унікальної ікони;
  •  Звідки походить назва району…
Дата проведення 1 травня, субота
Участь 200 грн з особи (100 грн пенсіонери та діти)
Початок о 16-00
Для реєстрації напишіть  
 
Тривалість близько 3-Х годин
 
“Богемний Київ”
 
Ахматова, Булгаков, Вертинський, Гумільов, Жуля? Так, і він теж, ви з ним не знайомі, але в середині минулого століття його знав весь Хрещатик і весь “богемний квартал” – будинки та вулиці колишньої садиби доктора Мерінга. Ми знаємо їх як великих людей, але в київському богемному кварталі з ними відбувалися дивні, живі історії.
Які саме історії, ви можете почути на екскурсії .
Під час екскурсії ви дізнатеся:
  • де був кращий в Києві каток і що з ним тепер?
  • хто такий “товариш феномен”?
  • де Іван Франко робив весільне фото?
  • кому дісталося прижиттєве право на окрему ложу в театрі і за які заслуги?
  • як проста покоївка стала знаменитою співачкою?
  • де діставали кращих коней для весіль?як завоювати серце Анни Ахматової?
  • де Олександр Вертинський вперше потрапив на сцену і чому “імператор” зіпсував йому дебют?
Дата: 1 травня о 12.00 год
Деталі та реєстрація 👇
 
“Таємниці київських замків”
 
Організатори обіцяють, що ви  побачите три київських замки, один з яких прикинувся другим, а третій – побудований у дворі другого.  
Ви будете дві години гуляти по улюбленому місту і досліджувати романтику київських замків.
Під час екскурсії ви дізнаєтесь:
  • чому в одному із замків була водолікарня і дуже знервовані люди;
  •  де навчалася людина, яка подарувала Річарду Левове Серце прекрасний київський замок;
  •  де був перший кінотеатр під відкритим небом і чим там займалися вдень.
Ви почуєте історію про людину, яка народила 12 дітей, а потім заснувала вищий навчальний заклад.
 
Дата: 2 травня о 12.00 год
Деталі та реєстрація 
 
Національний заповідник  “Межигір’я”
 
Лебедині озера, незвичайні альтанки і скульптури “з таємницями”, алеї, каскади фонтанів і водоспадів, розсипи квітників і декоративних чагарників – все це знаходиться в  заповіднику. Площа природного комплексу становить близько 140 гектарів! 
До 1935 року на території резиденції розташовувався стародавній Межигірський Спасо-Преображенський монастир, відомий ще з XI-XII століття. До складу комплексу входять: клубний будинок «Хонка», ресторан на воді «Галеон», зоопарк, спортивно-оздоровчий комплекс, гараж з колекцією автомобілів, кінологічний центр, озера, гольф-поля і багато-багато іншого.
 
Відвідати “Межигір’я” ви можете як самостійно, так і з  екскурсією.
 
Дата: 4 травня о 9.00 год
Деталі та реєстрація
 
Найкращі місця для прогулянок у Києві

Якщо шукаєш класні місцини, щоб походити пішки вихідного дня, під час обідньої перерви або зустрічі зі своїми друзями, ось кілька пропозицій на вибір:

Куди можна поїхати недалеко від Києва

Садиба Терещенків

У 20 км від Житомира, в селі Червоне Житомирської області серед непримітних сірих будинків стоїть справжній палац. Це відома садиба Терещенків, яка оточена старовинним парком і високою металевою огорожею. У 18 столітті відомий у той час магнат Грохольський побудував палац для себе, а пізніше передав його своєму братові, Ф. Терещенко, який трохи переробив палац, а також реконструював знаходиться поруч цукровий завод. Крім цього, довгий час родина Терещенків займалася тут виробництвом і ремонтів аеропланів.

Як доїхати

Вирушаючи до садиби Терещенків, рекомендуємо обрати Житомирську трасу Е40/М06. Час у дорозі становитиме менше 2 годин (177 км). 

Замок в Радомишлі

Радомишль – одне з найвідоміших міст в Житомирській області, де можна цікаво і пізнавально провести вихідні.   В 16 столітті в старому крилі працювала паперова фабрика і друкувала перші в Україні книги.

У наш час відновленням замку зайнялася лікар і меценат Ольга Богомолець. Поруч з замком є ​​музей зі старовинними предметами і іконами, зібраними з усього світу. Неподалік можна відпочити в ландшафтному парку біля води і подивитися на пам’ятник засновнику Папірні Єлисею Плетенецькому, який, до речі, є єдиним пам’ятником на рухомій воді в Україні.

Як доїхати

Радомишль знаходиться поруч з трасою Е40/М06, по дорозі до Житомира. Дорога з Києва займе не більше 1,5 години (100 км).

Адреса замку – вул. Плетенецька, 15.  

Затоплена церква та Лиса гора у Ржищеві

Неподалік Ржищева на невеликому острові стоїть напівзатоплена церква з дзвіницею. Її збудували у першій половині ХІХ століття у селі Гусинці, якого вже не існує. Під час створення Канівського водосховища воно пішло під воду.

У 2008 році благодійна організація відновила храм. А кількома роками пізніше до нього побудували міст.

У самому Ржищеві теж є що подивитися. Поціновувачі історії повинні побувати у Трипільському парку. Там є збільшені скульптури, які повторюють основні артефакти трипільців.Біля міста розташована Іван-гора, з якої відкривається чудовий панорамний пейзаж. Колись на цьому місці була оборонна фортеця. На думку істориків, вона знищена монголо-татарами.

Любителі містики захочуть побачити Лису гору. До неї доведеться добиратися на човні. За переказами, колись на пагорбі, де майже немає рослинності проводили язичницькі обряди та шабаші відьм. Люди й досі розповідають, що відчувають тут дивні емоції та своєрідну енергетику.

Де знаходиться: Київська область, місто Ржищів.

Палац Хоєцьких у Томашівці

Вигадлива будівля, яка колись належала польським шляхтичам Хоєцьким, побудована у стилі модерн у 1903-1910 роках. У радянські часи її віддали колгоспу. Нещодавно палац відреставрували. Тепер будівля належить монахам: у ній знаходиться Ризоположенський чоловічий монастир.

Навколо палацу Хоєцькі створили парк, який з часом прийшов у занепад. Але нинішні власники відновлюють його: збудували паркан з баштами, будують дзвіницю, облаштували алеї та квіткові клумби. Поставили скульптури і мозаїки-ікони, збудували вольєри, де живуть страуси, фазани та альпаки.

Де знаходиться: Київська область, Фастівський район, село Томашівка.

Вхід на територію для туристів – вільний. Але є обмеження – не можна фотографувати, а заходити треба у скромному одязі.

Великий Київ у Google News

підписатися