Завдяки запровадженню нових розрахунків розмір компенсації за встановлення незалежних джерел електроенергії в Києві зросла у декілька разів. Як розповідає Слово і Діло, раніше місто компенсувало 75% вартості, але не більше ніж 80 тис. грн за одну одиницю обладнання. Тепер багатоквартирний будинок може отримати до 300 тис. грн.
Як виглядає схема розрахунку:
Також зазначається, що якщо в будинку не створено ОСББ чи ЖБК, мешканці також можуть отримати гроші на генератор – якщо спільно виразять на це згоду.
Читайте також: Чому не варто купувати генератори для ОСББ – суперечка електриків
Щоб отримати компенсацію, потрібно звернутися до районної адміністрації з такими документами;
- заявою;
- завіреною копією видаткової накладної для придбання незалежних джерел електричної енергії;
- випискою з єдиного державного реєстру (ОСББ, ЖБК, ОК, юридичних осіб, основним видом діяльності яких є комплексне обслуговування об’єктів);
- копією протоколу зборів співвласників (для управителя, обраного відповідно до закону).
Читайте також: Сусід встановив на балконі генератор, який смердить, тарабанить та може загорітися – куди скаржитися
А як у інших містах?
У Львові отримати на техніку можна максимум 200 тис. грн. Оформлюють папери через ЦНАП. Компенсовують 50% вартості, але не менше за 80 тис. грн.
В Одесі пропонують компенсацію, що складає 70% вартості, але не більше як 100 тис. грн. на один будинок. Гроші можуть отримати жителі домів на 3 і більше поверхів. Як відомо, в центрі міста є чимало будинків на 2 поверхи – вони скористатися допомогою від міста, нажаль, не зможуть. Займаються прийомом документів районні адміністрації.
У Чернівцях надають не більше 60 тис. грн. на один генератор, розрахований на максимум 36 квартир. Якщо квартир більше – допомагають придбати додатковий генератор.
У Луцьку дають не більше як 40 тис. грн на ОСББ. Готові компенсувати 50% вартості обладнання – тобто за такими умовами можна придбати техніку за 80 тис. грн. Коштує дорожче – доплачують мешканці з власних кишень.