Суддя Тандир отримав близько 400 тис. грн зарплати, перебуваючи у СІЗО

Автор: Галина Ворона
17:26 20.02

Суддя Олексій Тандир, який у Києві на блокпосту на смерть збив нацгвардійця, продовжує отримувати суддівську винагороду.

Суддя Тандир отримав близько 400 тис. грн зарплати, перебуваючи у СІЗО
Світлодіодне освітлення

Про це пише видання Watchers з посиланням на дані Теруправління Державної судової адміністрації у Київській області.

Як зазначається, окрім фіксованого окладу судді у 63 060 грн Тандир також отримував виплату за вислугу років, надбавку за науковий ступінь, надбавку за перебування на адміністративній посаді в суді, а також відпускні та лікарняні.

Упродовж січня-лютого 2023 року Тандиру нарахували 104 049 грн зарплати — це сума без відрахувань податків та зборів. У березні та квітні сума була іншою, однак у травні суддя знову отримав 104 049 гривень.

З липня по жовтень Тандир не отримував зарплати, але в листопаді лише за пунктом оклад судді йому нарахували 389 326 грн. Загальна сума зарплати тоді становила 397 483 гривні — без податків та зборів.

У Макарівському райсуді Київської області, де працює Тандир, журналістам Watchers повідомили, що згідно з пунктом 10 статті 135 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” передбачено, що суддя, який не здійснює правосуддя, не має права на отримання доплат до посадового окладу. А оклад судді Тандира становить 63 060 грн.

Читайте також: Сидить в СІЗО, але має зарплату: суддя Тандир отримує щомісячно 63 тисячі гривень

Нагадаємо, трагічне ДТП сталося близько опівночі 26 травня: суддя Олексій Тандир на Lexus ES350 за три хвилини до початку комендантської години збив нацгвардійця Вадима Бондаренка, який чергував на блокпосту (Берестейський проспект – вʼїзд у Київ з Житомирської траси). 

Від удару Вадима відкинуло на 30 метрів. Він головою пробив лобове скло і миттєво помер.

У ДБР за фактом смертельної аварії відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286-1 ККУ (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, якщо воно спричинило смерть потерпілого).

Аналізи у судді брали примусово, коли з моменту аварії минуло 10 та 18 годин. Сечу – близько десятої ранку, коли від аварії минуло 10 годин. Кров у судді взяли за постановою суду, це було близько 18 години вечора.

3 серпня у ДБР заявили, що завершили розслідування. Слідчі заявили, що зібрало достатньо доказів того, що Тандир на момент ДТП був у стані алкогольного сп’яніння, попри те що він не здав біологічні зразки вчасно. Також слідство підтвердило, що суддя порушив правила і перевищив швидкість. Йому загрожує 10 років увʼязнення.

Довідка: Вадим Бондаренко у 19 років одружився, всиновив двох дітей, в нього народилася донька Поліна. У грудні 2021 року Вадим пішов служити у Національну гвардію – спочатку у Черкасах, у вересні 2022-го чоловіка перевели в Київ. 

Великий Київ у Google News

підписатися