Суд зобов’язав Київраду укласти охоронний договір на унікальну садибу в Бучі

Автор: Галина Ворона
17:11 11.11.2022

Садиба Штамма, що є символом Бучі, отримає охоронний статус. Ця будівля в неороманському стилі є зразком вишуканої дачної архітектури початку ХХ сторіччя.

Суд зобов’язав Київраду укласти охоронний договір на унікальну садибу в Бучі

Про це розповів мер Бучі Анатолій Федорук.

За його словами, Бучанська окружна прокуратура через рішення суду зобов’язала власника садиби, Київську міську раду, укласти протягом місяця охоронний договір з органом охорони культурної спадщини.

“У документі будуть вказані види й терміни виконання реставраційних і відновлювальних робіт. Тож розраховуємо, що пам‘ятку також буде відбудовано і вона стане справжньою перлиною нашого міста”, – зазначив Анатолій Федорук.

Він додав, що в 2021 Бучанська міська рада подавала низку звернень до КМДА щодо реконструкції маєтку Штамма. Бо після пожежі в 2004 році жодних робіт в садибі не проводили.

Сам будинок є майже ровесником Бучі. Він був побудований на Ястремщині у 1909 році інженером залізниці Євгеном Штаммом. Це двоповерховий будинок в неороманському стилі, прикрашений складним цегляним декором. В одному з будинків, розташованому у межах маєтку  інженера Штамма Вернера, який у свій час керував будівництвом Києво-Ковельської залізниці,  Штамм організував школу для бідних сільських дітей.  Після подій 1917 року садибу займав будинок дитини, а після там розташували дитячий санаторій, де проходили реабілітацію діти з психоневрологічними захворюваннями.

Завдяки своєрідній архітектурі, садиба Штамма має значну історичну і культурну цінність.
 
На сьогодні архітектурна пам’ятка знаходиться у занедбаному стані та  під загрозою остаточного руйнування і знищення, і не використовується за функціональним призначенням.

Читайте також: Врятувати “Маєток Штамма”: у Бучі знищується садиба, якою володіє Київрада

Нагадаємо, найстарішу столичну яблуню оголосили ботанічною пам’яткою.

Великий Київ у Google News

підписатися