Суд скасував заборону будівництва бізнес-центру на Подолі

20:10 03.02

У Києві апеляційний господарський суд скасував тимчасову заборону на будівництво бізнес-центру за адресою Верхній Вал, 44 на Подолі.

Суд скасував заборону будівництва бізнес-центру на Подолі Фото: Костянтин Кузьмін

Про це повідомляють «Грати».

Ділянка знаходиться на території історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Ще в 2005 році міськрада виділила компанії «Явір-95» 316 квадратних метрів. У 2018 році забудовник вирив на місці забудови котлован, але до будівництва поки не приступив.

Тут збираються побудувати п’ятиповерхівку між двома будинками, впритул до сусідніх будівель. З одного боку від місця майбутньої забудови знаходиться житловий будинок. З іншого – за адресою Верхній Вал, 42а – двоповерхова будівля 1877 року побудови, внесена до списку пам’яток архітектури. 

Фото: Костянтин Кузьмін

Перший поверх цієї будівлі зараз займає центр фізкультури і спорту інвалідів «Інваспорт», а другий орендує приватна школа англійської мови «Тауер». У 2020 році вона подала до Господарського суду Києва позов проти забудовника і Київради з вимогою розірвати договір оренди земельної ділянки та обґрунтувала свою вимогу кількома причинами.

9 грудня Господарський суд визнав аргументи школи переконливими, задовольнив їх клопотання і заборонив будівництво на час розгляду позову. Але «Явір-95» подав апеляцію, 3 лютого її розглянув Північний апеляційний суд Києва. Судді, вислухавши сторони, задовольнили апеляцію «Явір-95» і скасували рішення про тимчасову заборону на будівництво.

Нагадаємо, забудовник та нардеп від “ОПЗЖ” Вадим Столар створює медіахолдинг.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...