Суд скасував, а Рада відновила. НАЗК знову перевірятиме декларації посадовців

12:26 15.12.2020

Верховна Рада відновила повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо моніторингу декларацій, які 27 жовтня скасував Конституційний суд.

Суд скасував, а Рада відновила. НАЗК знову перевірятиме декларації посадовців

Під час сьогоднішнього засідання “за” проголосували 300 нардепів.

НАЗК знов має право проводити контроль та перевіряти декларації посадовців та суддів. Повноваження НАЗК відновилися, в тому числі щодо суддів КСУ. У документі зазначається, що перевірку всіх декларацій здійснює НАЗК, але запроваджено механізм скарги для судді, якщо він відчуває, що в процесі перевірки декларації на нього чиниться тиск.

Також у законі зазначається порядок реагування агентства на виявлення порушень відповідного закону, виявлення ознак корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень. Встановлюються особливості такого реагування у разі вчинення даних дій суддями або суддями КСУ.

Передбачено і відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Раніше Рада відновила відповідальність за брехню в деклараціях.

Нагадаємо, раніше КСУ визнав неконституційною норму про кримінальну відповідальність за декларування недостовірних відомостей. Своїм рішенням КСУ заблокував реалізацію результатів місцевих виборів

Згодом, президент ініціював звільнення усіх суддів КСУ, а судді заявили про держпереворот. 30 жовтня, біля Конституційного Суду України пройшла акція “Відправимо суддів зрадників КСУ до Ростову”. 

Пізніше НАЗК опублікувало імена осіб, яким КСУ допоміг уникнути покарання. Також реєстр декларацій оприлюднив скільки голова КСУ “назаробляв” собі за рік.

Великий Київ у Google News

підписатися